У працівника шкідливі умови праці: як оформити

Які є пільги та компенсації за важкі та шкідливі умови праці

Під час інспекційного відвідування інспектори Держпраці встановили, що роботодавець залучав осіб до таких робіт, як: фасування мінеральних добрив, розвантажування-навантаження автокраном вагонів відкритого типу та автомашин мінеральними добривами, ремонт залізничного полотна. Ці роботи працівники виконували за цивільно-правовими угодами.

Особи, діяльність яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів і агрохімікатів та торгівлею ними, забов’язані мати допуск (посвідчення) на право роботи з такими речовинами (Закон України «Про пестициди і агрохімікати» від 02.03.1995 № 86/95-ВР ). Тобто зазначені роботи можуть виконувати винятково працівники підприємства, які пройшли:

  • спеціальну підготовку для отримання відповідного посвідчення;
  • медичний огляд і мають медичну книжку.

Таким працівникам видають наряд на виконання робіт та проводять інструктаж. Адже пестициди є небезпечними для здоров’я.

Водночас Держпрці нагадує: роботи, що пов’язані з виробництвом, зберіганням, транспортуванням та застосуванням агрохімікатів, пестицидів, гербіцидів віднесені до робіт з підвищеною небезпекою (п. 47 «Переліку робіт з підвищеною небезпекою» затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 №15). Працівники, зайняті на таких роботах мають щороку проходити за рахунок роботодавця спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці та інструктажі.

У цій справі суд підтримав контролерів: підприємство неправомірно уклало з працівниками цивільно-правові угоди. Відносини мали ознаки трудових. Крім того, в угодах не зазначили обсяги робіт та показники оцінки їх виконання.

Суд визнав правомірною постанову Управління Держпраці щодо штрафу.

За матеріалами Управління Держпраці у Сумській області


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплата за шкідливі умови праці працівникам медзакладів

Лікарі та працівники медзакладів, коли допомагають іншим, часто самі наражаються на небезпеку – шкідливі умови праці впливають на їхнє здоров'я. Через підвищений ризик для них має бути певна надбавка за шкідливі умови праці. Розглянемо, як проводити розрахунок доплати за шкідливі умови праці
32615

Коли та як вносити зміни до облікової політики ЗОЗ

Перезатвердьте облікову політику вашого медзакладу на початку року, але лише якщо маєте для цього передумови. Які саме — підкаже стаття. Також отримаєте інструкції, якими документами унести зміни до облікової політики та як ці зміни облікувати. Для приватних ЗОЗ підготували інструкцію, чи уточнювати податок на прибуток. За чеклістом перевірите свою політику на відповідність базовим вимогам. А хто ще не має нашого актуалізованого зразка — скачає
16531

Як організувати роботу ЗОЗ під час повітряної тривоги

Наприклад, що робити хірургу, коли лунає повітряна тривога, а він щойно розпочав операцію? Що робити в цей час медперсоналу, який приймає пологи? Як діяти лікарю, який надає невідкладну допомогу? Як по декілька разів на день евакуювати пацієнтів відділення травматології? А хворих реанімації? Розберімося, як організувати роботу.
574

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді