Приклад заповнення митної декларації СКАЧАТИ
Верховний Суд (ВС) не погодився із податківцями, що для цілей надання режиму вільної торгівлі між країнами СНД, однією партією товару можна визначити лише товари, які:
- постачають одночасно за одним або кількома товаротранспортними документами на адресу одного вантажоодержувача від одного вантажовідправника, та
- обов’язково одночасно подають до митного оформлення.
На думку ВС, чинне законодавство України не містить такої умови визнання групи товарів однією партією товару, як одночасне подання товару до митного оформлення. Такої вимоги немає й у Правилах визначення країни походження товарів у СНД, прийнятих Угодою від 20.11.2009 (далі — Правила).
У розглядуваній справі контролери в акті перевірки неправильно застосували поняття «партії товару» без урахування особливостей митного оформлення товарів, що постачали залізничним транспортом. Як наслідок — прийняли податкові повідомлення-рішення, за оскарженням яких звернувся до суду суб’єкт господарювання.
ВС підтримав позивача і наголосив на необґрунтованості доводів контролерів щодо неможливості визнання однією партією сукупності товарів, відправлених підприємству.
Дійсно, для підтвердження режиму вільної торгівлі суб’єкт господарювання має надати митним органам країни ввезення оригінал сертифіката форми СТ-1 чи декларації про походження товару. І такий сертифікат форми СТ-1 оформлюють та видають на одну партію товарів (пункт 6.4 Правил).
Разом з тим, згідно з розділом І Правил «партія товару» це:
- товари, які поставляють одночасно за одним або кількома товаротранспортними документами на адресу одного вантажоодержувача від одного вантажовідправника;
- товари, що пересилають за однією поштовою накладною або переміщують як багаж однією особою, що перетинає кордон.
Постанова ВС від 08.08.2019 у справі № 823/2066/14