Банки вже можуть заокруглювати суми касових операцій
З 01.10.2019 року розмінні монети номіналами 1, 2 та 5 копійок перестали бути засобом платежу. Відповідно, банки здійснюють готівкові розрахунки в сумах, кратних найменшому номіналу грошових знаків нацвалюти, що перебуває в обігу, — 10 копійкам.
Порядок розрахунків з клієнтами в разі застосування заокруглення монет дрібних номіналів під час здійснення касових операцій банк визначає у внутрішніх положеннях (інструкції).
Банк здійснює завершальні операції за рахунком клієнта, який закривають, та якщо залишилися кошти — перераховує його відповідно до реквізитів, зазначених клієнтом у заяві, або видає готівкою у сумі, кратній 10 копійкам.
Банк може перерахувати фізособі нараховані проценти за вкладом (депозитом) на її поточний рахунок для поповнення вкладу (депозиту) або видати готівкою у сумі, кратній 10 копійкам за умовами договору банківського вкладу.
У разі виплати залишку коштів готівкою під час закриття рахунку або процентів за вкладом (депозитом) банк може здійснити (за згодою клієнта) переказ відповідної суми (до 10 копійок) у безготівковій формі на власний поточний рахунок клієнта.
Разом з тим вимоги Податкового кодексу України не передбачають сплату податків та обов’язкових платежів у менших сумах, аніж визначає законодавство. Тож банки від платників податків прийматимуть готівкою суму, яка дозволить повністю сплатити податок. Тобто банки не округлятимуть суми під час сплати податків, зборів.
Лист НБУ від 26.09.2019 № 50-0006/50073
✪ Як змінять Закон про РРО та Податковий кодекс ✪ Кого з ФОП змусять працювати з РРО ✪ Як потоваришувати з програмним РРО ✪ Чи відкоригують процедуру реєстрації РРО ✪ Коли можна відмовитися від КОРО ✪ Які правила почнуть діяти з 2021 року ✪ Що законодавець розуміє під «кешбеком» ✪ Як змінилася співпраця з ЦСО ✪ Що нового в округленнях сум у чеках ✪ Чи спростять роботу з РРО ✪ Яких нових санкцій слід остерігатися