Чи заокруглюють банки суми під час сплати податків та зборів

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Банки вже можуть заокруглювати суми касових операцій

З 01.10.2019 року розмінні монети номіналами 1, 2 та 5 копійок перестали бути засобом платежу. Відповідно, банки здійснюють готівкові розрахунки в сумах, кратних найменшому номіналу грошових знаків нацвалюти, що перебуває в обігу, — 10 копійкам.

Порядок розрахунків з клієнтами в разі застосування заокруглення монет дрібних номіналів під час здійснення касових операцій банк визначає у внутрішніх положеннях (інструкції).

Банк здійснює завершальні операції за рахунком клієнта, який закривають, та якщо залишилися кошти — перераховує його відповідно до реквізитів, зазначених клієнтом у заяві, або видає готівкою у сумі, кратній 10 копійкам.

Банк може перерахувати фізособі нараховані проценти за вкладом (депозитом) на її поточний рахунок для поповнення вкладу (депозиту) або видати готівкою у сумі, кратній 10 копійкам за умовами договору банківського вкладу.

У разі виплати залишку коштів готівкою під час закриття рахунку або процентів за вкладом (депозитом) банк може здійснити (за згодою клієнта) переказ відповідної суми (до 10 копійок) у безготівковій формі на власний поточний рахунок клієнта.

Разом з тим вимоги Податкового кодексу України не передбачають сплату податків та обов’язкових платежів у менших сумах, аніж визначає законодавство. Тож банки від платників податків прийматимуть готівкою суму, яка дозволить повністю сплатити податок. Тобто банки не округлятимуть суми під час сплати податків, зборів.

Лист НБУ від 26.09.2019 № 50-0006/50073


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Видатковий касовий ордер: заповнення&зразок

Видатковий касовий ордер — це обов’язковий документ, якщо підприємство має касу та видає готівку на господарські потреби чи передає її до банку. Коли заповнюєте форму, зважайте на все — від форми бланку до заповнення реквізитів. У консультації розповімо про заповнення видаткового касового ордера
95752

Z-звіт: як сформувати

Z-звіт — це обов’язковий денний звіт касового апарату — як звичайного, так і програмного. Друкувати його чи ні, як, де і скільки зберігати, як часто формувати Z-звіт, електронний Z-звіт, особливості Z-звітів програмних РРО, відповідальність за порушення — в огляді
87515

Порядок роботи додаткових кас на підприємстві

У консультації розглянемо, чи може підприємство мати кілька кас, чи потрібна касова книга відокремленому підрозділу, як встановлюється ліміт каси для відокремлених підрозділів, який порядок здавання готівки відокремленими підрозділами
9953

Зразок договору про повну матеріальну відповідальність

Допоможемо оформити договір про повну матеріальну відповідальність. Для прикладу розглянемо договір про матеріальну відповідальність працівника, якому для роботи видали матеріальні цінності (комп’ютер тощо). Розберемося, за яких умов укладають такі договори та як визначити, з ким укладається договір про повну матеріальну відповідальність
84350

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді