Плани перевірок Фонду соцстраху на ІV квартал 2019 року
Фонд соцстраху (далі — Фонд) проводить перевірки страхувальників незалежно від форм власності, які використовують працю найманих працівників.
Періодичність проведення планових перевірок визначають у разі :
- наявності (відсутності) витрат, заборгованості коштів Фонду,
- кількості працівників,
- росту витрат коштів Фонду в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Планові перевірки проводять згідно з планами-графіками Фонду. Перевірці підлягають документи за звітні періоди поточного та попередніх років, за які не проводили перевірку.
Об’єктами ревізій під час перевірки у страхувальників є:
- протоколи засідань комісії (рішення уповноваженого) із соціального страхування підприємства;
- заяви-розрахунки для фінансування матеріального забезпечення застрахованих осіб за кошти Фонду;
- листки непрацездатності;
- копії посвідчень осіб, які постраждали від аварії на ЧАЕС, учасників війни та інші документи, що підтверджують їх право на пільги щодо оплати листків непрацездатності;
- трудові книжки та «Індивідуальні відомості про застраховану особу» (форма № ОК-7-з) — для обчислення тривалості страхового стажу;
- табелі обліку використання робочого часу, графіки змінності;
- розрахунково-платіжні відомості.
За матеріалами Управління виконавчої дирекції ФСС у Тернопільській області
Соціальні виплати на дітей 2025 — це виплати, які отримують батьки, опікуни, піклувальники та й самі діти. До них належить і виплати при народженні дитини, допомога багатодітним сім’ям, державні аліменти, допомога матерям-одиначкам, грошові виплати дітям-сиротам, допомога дітям з інвалідністю
У жовтні 2020 порядок проведення перевірок ФСС зазнав змін. Про новий порядок проведення перевірок ФСС, ймовірність включення до плану перевірок та позапланової перевірки ФСС, підготовку до перевірки , ризикові елементи листка непрацездатності та штрафи після перевірки соцстраху — розповімо у огляді.
Підприємство оплатило послугу страхування за договором добровільного страхування цивільно-правової відповідальності перед третіми особами під час здійснення професійної діяльності за свого працівника. Чи виникатиме обов’язок сплати ПДФО і військового збору?
Комісія з соціального страхування на підприємстві — формальність. Але якщо не впровадите її, можете добряче постраждати при перевірці. Щоб уникнути цього, скачайте зразок наказу про створення комісії із соціального страхування, а також покроковий алгоритм створення комісії.
Фонд соціального страхування (далі — Фонд) затвердив новий Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (постанова Фонду від 19.07.2018 № 12; далі — Порядок № 12). Він почне працювати із 1 жовтня 2018 року. До цього продовжує діяти порядок, затверджений ФСС з тимчасової втрати працездатності постановою від 22.12.2010 № 26. З’ясуємо, які зміни сталися у порядку фінансування.