Які документи перевірить інспектор Фонд соцстраху

Плани перевірок Фонду соцстраху на ІV квартал 2019 року

Фонд соцстраху (далі — Фонд) проводить перевірки страхувальників незалежно від форм власності, які використовують працю найманих працівників.

Періодичність проведення планових перевірок визначають у разі :

  • наявності (відсутності) витрат, заборгованості коштів Фонду,
  • кількості працівників,
  • росту витрат коштів Фонду в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Планові перевірки проводять згідно з планами-графіками Фонду. Перевірці підлягають документи за звітні періоди поточного та попередніх років, за які не проводили перевірку.

Об’єктами ревізій під час перевірки у страхувальників є:

  • протоколи засідань комісії (рішення уповноваженого) із соціального страхування підприємства;
  • заяви-розрахунки для фінансування матеріального забезпечення застрахованих осіб за кошти Фонду;
  • листки непрацездатності;
  • копії посвідчень осіб, які постраждали від аварії на ЧАЕС, учасників війни та інші документи, що підтверджують їх право на пільги щодо оплати листків непрацездатності;
  • трудові книжки та «Індивідуальні відомості про застраховану особу» (форма № ОК-7-з) — для обчислення тривалості страхового стажу;
  • табелі обліку використання робочого часу, графіки змінності;
  • розрахунково-платіжні відомості.

За матеріалами Управління виконавчої дирекції ФСС у Тернопільській області


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплати на дитину 2024

Соціальна допомога на дітей – це виплати, які отримують батьки, опікуни, піклувальники та й самі діти. До них належить і виплати при народженні дитини, допомога багатодітним сім’ям, державні аліменти, допомога матерям-одиначкам, грошові виплати дітям-сиротам, допомога дітям з інвалідністю. Про виплати на дітей 2024 розповімо у статті
525849

Перевірки ФСС за новим порядком

У жовтні 2020 порядок проведення перевірок ФСС зазнав змін. Про новий порядок проведення перевірок ФСС, ймовірність включення до плану перевірок та позапланової перевірки ФСС, підготовку до перевірки , ризикові елементи листка непрацездатності та штрафи після перевірки соцстраху — розповімо у огляді.
4980

Страхування працівника коштом підприємства

Підприємство оплатило послугу страхування за договором добровільного страхування цивільно-правової відповідальності перед третіми особами під час здійснення професійної діяльності за свого працівника. Чи виникатиме обов’язок сплати ПДФО і військового збору?
2476

Наказ про створення комісії із соціального страхування

Комісія з соціального страхування на підприємстві — формальність. Але якщо не впровадите її, можете добряче постраждати при перевірці. Щоб уникнути цього, скачайте зразок наказу про створення комісії із соціального страхування, а також покроковий алгоритм створення комісії.
68294

Новий порядок фінансування з Фонду соцстраху: що зміниться

Фонд соціального страхування (далі — Фонд) затвердив новий Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (постанова Фонду від 19.07.2018 № 12; далі — Порядок № 12). Він почне працювати із 1 жовтня 2018 року. До цього продовжує діяти порядок, затверджений ФСС з тимчасової втрати працездатності постановою від 22.12.2010 № 26. З’ясуємо, які зміни сталися у порядку фінансування.
1751

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді