Постачаємо товар у різні магазини покупця: чи можна скласти зведену ПН

Ритмічний характер постачання — це постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць (п. 201.4 Податкового кодексу України; ПК).

Договір поставки може бути укладений на:

  • один рік;
  • строк більше одного року (довгостроковий договір);

або

  • інший строк, визначений угодою сторін.

Договір вважають укладеним на один рік, якщо строк його дії не визначений (ч. 1 ст. 267 Господарського кодексу України; ГК). Строки поставки сторони встановлюють у договорі. В ньому враховують необхідність ритмічного та безперебійного постачання товарів (ч. 2 ст. 267 ГК).

Платник податку самостійно визначає товари/послуги, постачання яких має безперервний або ритмічний характер виходячи з умов договору. Можна передбачити у ЦПД з таким покупцем періодичність складання податкових накладних (ПН) протягом звітного (податкового) періоду на одного покупця, у т. ч. і зведених ПН за операціями з постачання, які мають ритмічний характер.

При цьому, якщо платник податку здійснює більш ніж два рази на місяць постачання товарів покупцю, він може складати зведену ПН не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснив такі постачання, з урахуванням всіх поставлених у такі магазини товари протягом одного місяця.

Зверніть увагу, що платник може скласти зведену ПН незалежно від того доставляє він цей товар в один або у різні магазини покупця.

Лист ДПС від 01.10.2019 № 482/6/99-00-04-02-03-15/ІПК

Постачаємо товар у різні магазини покупця: чи можна скласти зведену ПН
Наталія ТОВЧЕНИК,експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
ДФС вкотре змінила критерії ризиковості податкових накладних і розрахунків коригування до них. А також зняла тавро «ризиковий» з новачків — платників ПДВ, які зареєструвалися менше ніж три місяці тому.


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
536081

Податкова накладна 2024/2025: нова форма

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє. Із новою формою податкової накладної, яка діє з 1 жовтня 2024 року, та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки податкової накладної, які можете скачати
337347

Розблокування податкових накладних

Якщо трапилося так, що вашу податкову накладну заблокували, варто докласти зусиль для її розблокування. У цьому допоможуть алгоритм розблокування податкових накладних у 2024 році та зразки, що будуть необхідні вам у процесі розблокування податкових накладних
146948

Таблиця даних платника податків: заповнення та подання

Таблиця даних платника податків – це та додаткова інформація, яку подає платник ПДВ з метою убезпечити себе від блокування податкової накладної чи розблокувати таку, якщо її реєстрація уже призупинена. Сьогодні в консультації про нюанси заповнення та подання цього документа з урахуванням останніх роз’яснень ДПС.
211213

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
24463

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді