Ритмічний характер постачання — це постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць (п. 201.4 Податкового кодексу України; ПК).
Договір поставки може бути укладений на:
- один рік;
- строк більше одного року (довгостроковий договір);
або
- інший строк, визначений угодою сторін.
Договір вважають укладеним на один рік, якщо строк його дії не визначений (ч. 1 ст. 267 Господарського кодексу України; ГК). Строки поставки сторони встановлюють у договорі. В ньому враховують необхідність ритмічного та безперебійного постачання товарів (ч. 2 ст. 267 ГК).
Платник податку самостійно визначає товари/послуги, постачання яких має безперервний або ритмічний характер виходячи з умов договору. Можна передбачити у ЦПД з таким покупцем періодичність складання податкових накладних (ПН) протягом звітного (податкового) періоду на одного покупця, у т. ч. і зведених ПН за операціями з постачання, які мають ритмічний характер.
При цьому, якщо платник податку здійснює більш ніж два рази на місяць постачання товарів покупцю, він може складати зведену ПН не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснив такі постачання, з урахуванням всіх поставлених у такі магазини товари протягом одного місяця.
Зверніть увагу, що платник може скласти зведену ПН незалежно від того доставляє він цей товар в один або у різні магазини покупця.
Лист ДПС від 01.10.2019 № 482/6/99-00-04-02-03-15/ІПК
ДФС вкотре змінила критерії ризиковості податкових накладних і розрахунків коригування до них. А також зняла тавро «ризиковий» з новачків — платників ПДВ, які зареєструвалися менше ніж три місяці тому.
У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
Цьогоріч травень також не святковий — через війну травневих свят немає. Однак розібратися й розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу — все одно потрібно. Допоможе вам у цьому виробничий календар на травень 2025, а сплатити податки — податковий календар на травень 2025. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність допоможе бухгалтерський календар на травень 2025
Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
У статті — актуальний календар бухгалтера на квітень 2025 року