Реєструєте портативний РРО на автомобіль: повідомте ДПС про об’єкт оподаткування

Зміни стосовно РРО 2020 — контроль посилили, а штрафи збільшили!

Суб’єкт господарювання може використовувати портативний РРО під час доставки товару покупцю. Він дозволяє проводити розрахункові операції безпосередньо на місці, де реалізують товари чи надають послуги та здійснюють розрахункові операції.

Портативний РРО можна реєструвати на господарську одиницю (ГО), що є стаціонарним об’єктом або пересувним об’єктом.

У заяві на реєстрацію портативного РРО зазначайте назву та адресу ГО, де реалізовуватимете товари та здійснюватимете розрахункові операції.

Реєструєте портативний РРО на автомобіль: повідомте ДПС про об’єкт оподаткування

У разі реєстрації портативного РРО за адресою стаціонарного об’єкта такий РРО має використовуватися за цією адресою. Розрахунковий документ, що засвідчує доставку (продаж) товару (надання послуги), має містити адресу розташування цього стаціонарного об’єкта.

Портативні РРО можуть реєструватися на кур’єрську службу доставки (автомобіль тощо) та використовуватися кур’єром безпосередньо на місці реалізації товару чи наданні послуги (у місці проведення розрахунків). У такому випадку, у розрахунковому документі, що засвідчує доставку (продаж) товару (надання послуг), мають бути реквізити транспортного засобу.

Суб’єкт господарювання у пункті 3 реєстраційної заяви має зазначити реквізити транспортного засобу (автомобіля, мотоцикла тощо) для реєстрації РРО на кур’єрську службу доставки. А також попередньо повідомити контролюючий орган про такий транспортний засіб, як про об’єкт оподаткування, відповідно до вимог пункту 63.3 Податкового кодексу України.

Лист ДПС від 03.10.2019 № 570/6/99-00-05-04-01-15/ІПК


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Фіскальний касовий чек на товари (послуги)

Фіскальний чек касового апарату (РРО/пРРО), хоча й не часто, але змін зазнає. Розглянемо його форму та обов’язкові реквізити, які має містити фіскальний чек
44238

Електронний чек 2024

У цьому огляді про те, як працюють електронні чеки, або е-чеки, та програмні реєстратори розрахункових операцій (пРРО), що є альтернативою звичайним касовим апаратам
12085

Z-звіт: як сформувати

Z-звіт — це обов’язковий денний звіт касового апарату — як звичайного, так і програмного. Друкувати його чи ні, як, де і скільки зберігати, як часто формувати Z-звіт, електронний Z-звіт, особливості Z-звітів програмних РРО, відповідальність за порушення — в огляді
71561

РРО для ФОП: ліміти

Чи існує зараз ліміт доходу для ФОП, який дозволяє не встановлювати РРО/пРРО? Чи можна ФОП не встановлювати РРО/пРРО, якщо клієнти розраховуються безготівково –платіжними картками, у т.ч. через систему WayForPay, LiqPay чи подібні?
2463

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді