Зміни стосовно РРО 2020 — контроль посилили, а штрафи збільшили!
Суб’єкт господарювання може використовувати портативний РРО під час доставки товару покупцю. Він дозволяє проводити розрахункові операції безпосередньо на місці, де реалізують товари чи надають послуги та здійснюють розрахункові операції.
Портативний РРО можна реєструвати на господарську одиницю (ГО), що є стаціонарним об’єктом або пересувним об’єктом.
У заяві на реєстрацію портативного РРО зазначайте назву та адресу ГО, де реалізовуватимете товари та здійснюватимете розрахункові операції.
У разі реєстрації портативного РРО за адресою стаціонарного об’єкта такий РРО має використовуватися за цією адресою. Розрахунковий документ, що засвідчує доставку (продаж) товару (надання послуги), має містити адресу розташування цього стаціонарного об’єкта.
Портативні РРО можуть реєструватися на кур’єрську службу доставки (автомобіль тощо) та використовуватися кур’єром безпосередньо на місці реалізації товару чи наданні послуги (у місці проведення розрахунків). У такому випадку, у розрахунковому документі, що засвідчує доставку (продаж) товару (надання послуг), мають бути реквізити транспортного засобу.
Суб’єкт господарювання у пункті 3 реєстраційної заяви має зазначити реквізити транспортного засобу (автомобіля, мотоцикла тощо) для реєстрації РРО на кур’єрську службу доставки. А також попередньо повідомити контролюючий орган про такий транспортний засіб, як про об’єкт оподаткування, відповідно до вимог пункту 63.3 Податкового кодексу України.
Лист ДПС від 03.10.2019 № 570/6/99-00-05-04-01-15/ІПК
✪ Як змінять Закон про РРО та Податковий кодекс ✪ Кого з ФОП змусять працювати з РРО ✪ Як потоваришувати з програмним РРО ✪ Чи відкоригують процедуру реєстрації РРО ✪ Коли можна відмовитися від КОРО ✪ Які правила почнуть діяти з 2021 року ✪ Що законодавець розуміє під «кешбеком» ✪ Як змінилася співпраця з ЦСО ✪ Що нового в округленнях сум у чеках ✪ Чи спростять роботу з РРО ✪ Яких нових санкцій слід остерігатися