Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності та несплату податків
Президент підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» № 114-ІХ, який Верховна Рада України ухвалила 19.09.2019.
Мета Закону — забезпечити ефективні, прозорі та якісні публічні закупівлі, запобігти проявам корупції, розвиток конкурентного середовища та добросовісної конкуренції у сфері публічних закупівель в Україні.
За Законом, використання електронної системи ProZorro стає обов’язковим для здійснення державних закупівель вартістю від 50 тисяч гривень (раніше поріг був від 200 тисяч гривень).
Також Закон зобов'язує замовника надавати звіти у систему ProZorro про всі закупівлі вартістю від 1 копійки (раніше — від 50 тисяч гривень).
Бізнес, який переміг у тендері, матиме 24 години щоб виправити незначні помилки у тендерній пропозиції. Це дозволить підприємцям не втратити тендер, а держзамовнику — зберегти найбільш економічно вигідну пропозицію.
Також документ:
- впроваджує диференційовану платню за подачу скарги в Антимонопольний комітет України (через окрему постанову Кабміну);
- передбачає повернення плати у разі задоволення скарги постачальника. За невиконання рішення АМКУ передбачена відповідальність керівника замовника та штраф;
- посилює відповідальність за порушення законодавства для недобросовісних замовників і запроваджує персональну відповідальність посадових осіб. Зокрема, якщо будуть придбані товари, роботи та послуги до/без закупівлі або буде укладено договір до/без закупівлі, то на керівника замовника чекає штраф від 2 до 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- передбачає інструмент для боротьби з демпінгом — система вказуватиме на аномально низьку ціну, і постачальник має її обґрунтувати;
- запроваджує електронні каталоги ProZorro Market та посади уповноважених осіб для професіоналізації закупівель.
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців після публікації. Крім розділу VI, який почне діяти через 12 місяців з дня опублікування.
За інформацією Офіційного інтернет-представництва Президента України