Протягом якого часу потрібно повернути помилкові кошти від банку

Помилковий переказ коштів

Неналежний отримувач зобов’язаний протягом трьох робочих днів від дати надходження повідомлення банку-порушника про помилковий переказ ініціювати переказ еквівалентної суми коштів банку-порушнику. За умови, що отримав повідомлення від цього банку. (ст. 35 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» від 05.04.2001 № 2346; Закон № 2346).

Якщо банк-порушник своєчасно повідомив неналежного отримувача про помилковий переказ, але неналежний отримувач порушив строк (протягом трьох робочих днів), він повинен:

  • повернути суму переказу;
  • сплатити банку-порушнику пеню в розмірі 0,1% цієї суми за кожний день починаючи від дати завершення помилкового переказу до дня повернення коштів включно, яка не може перевищувати 10% суми переказу.

Протягом якого часу потрібно повернути помилкові кошти від банку

Спори між банком-порушником та неналежним отримувачем щодо помилкового переказу розглядають у судовому порядку.

Об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України. Тому кошти, що не пов’язані з такими взаємовідносинами між суб’єктами господарювання та які повернуто в належні терміни, не підпадають під об’єкт оподаткування. Але за наявності договірних відносин між платниками на предмет поставки товарів, надання послуг податкові зобов’язання нараховують відповідно до статті 187 Податкового кодексу України.

За матеріалами Головного управління ДПС у Тернопільській області

Протягом якого часу потрібно повернути помилкові кошти від банку
Олег СічКерівник Об’єднаної редакції Експертус: Головбух, сертифікований фахівець з міжнародних стандартів фінансової звітності (ACCA DipIFR(rus))
Бухоблік за розрахунками з ПДВ залежить від того, як їх оподатковують відповідно до ПК . На основі цього Мінфін затвердив Інструкцію з бухгалтерського обліку податку на додану вартість. Для бухобліку ПДВ — це ключовий документ…


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Товарний чек: зразок

Які обов’язкові реквізити товарного чека, яка його форма та зміст — про все це у статті
32245

Розрахунки та зобов’язання. База бухпроведень

В одному місці редакція «Експертус Головбух» зібрала для вас найпоширеніші бухгалтерські проведення по розрахункам та зобов’язанням: дебіторській та кредиторській заборгованості, дисконтуванню, порушенню договірних зобов'язань, податкам та зборам. Більше проведень знайдете у рубрикаторі або через пошуковий рядок
65

Розрахунково-платіжна відомість працівника

Про розрахунково-платіжну відомість та її призначення розповімо у даній консультації. Також наведемо зразок заповнення розрахунково-платіжної відомості та повідомлення про розміри виплат (розрахункового листка)
41272

Розрахунки з постачальниками та підрядниками: бухгалтерський облік

Найбільш повсякденна операція у бухгалтерському обліку? Мабуть, це облік розрахунків, адже придбання товарів, робіт, послуг відбувається мало не щодня. Які рахунки використовуються, облік податкового кредиту з ПДВ, як впливає система оподаткування на розрахунки та в якій формі їх можна проводити, розрахунки в іноземній валюті – це питання даного огляду.
61536

Грошові кошти та валютні операції. База бухпроведень

В одному місці редакція системи «Експертус Головбух» зібрала для вас найпоширеніші бухгалтерські проведення по грошовим коштам та валютним операціям: готівці, безготівковим розрахункам, іноземній валюті та курсовим різницям. Більше проведень знайдете у рубрикаторі або через пошуковий рядок
127

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді