Помилковий переказ коштів
Неналежний отримувач зобов’язаний протягом трьох робочих днів від дати надходження повідомлення банку-порушника про помилковий переказ ініціювати переказ еквівалентної суми коштів банку-порушнику. За умови, що отримав повідомлення від цього банку. (ст. 35 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» від 05.04.2001 № 2346; Закон № 2346).
Якщо банк-порушник своєчасно повідомив неналежного отримувача про помилковий переказ, але неналежний отримувач порушив строк (протягом трьох робочих днів), він повинен:
- повернути суму переказу;
- сплатити банку-порушнику пеню в розмірі 0,1% цієї суми за кожний день починаючи від дати завершення помилкового переказу до дня повернення коштів включно, яка не може перевищувати 10% суми переказу.

Спори між банком-порушником та неналежним отримувачем щодо помилкового переказу розглядають у судовому порядку.
Об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України. Тому кошти, що не пов’язані з такими взаємовідносинами між суб’єктами господарювання та які повернуто в належні терміни, не підпадають під об’єкт оподаткування. Але за наявності договірних відносин між платниками на предмет поставки товарів, надання послуг податкові зобов’язання нараховують відповідно до статті 187 Податкового кодексу України.
За матеріалами Головного управління ДПС у Тернопільській області
Олег СічКерівник Об’єднаної редакції Експертус: Головбух, сертифікований фахівець з міжнародних стандартів фінансової звітності (ACCA DipIFR(rus)) Бухоблік за розрахунками з ПДВ залежить від того, як їх оподатковують відповідно до ПК . На основі цього Мінфін затвердив Інструкцію з бухгалтерського обліку податку на додану вартість. Для бухобліку ПДВ — це ключовий документ…
Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
Зібрали в одній пам’ятці приклади заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції для різних ситуацій. За нашими підказками без проблем складете платіжки на сплату податків, зборів, штрафів та інших платежів
Звіт про використання коштів, виданих на відрядження, ще неофіційно називають авансовий звіт. Це необхідний документ для кінцевого оформлення господарських операцій з підзвітними особами. Як оформити авансовий звіт, зразки, за якими заповните авансовий звіт без помилок, — у консультації
У консультації — про те, що таке держдивіденди, хто має їх сплачувати, які строки такої сплати, про звітність за держдивідендами та відповідальність щодо них
Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.