Як вестимуть облік трудової діяльності без трудової книжки: проєкт Закону

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Штраф розміром в 1 мільйон. За що загрожує?

Опублікували проєкт Закону щодо внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі.

Законопроєкт передбачає, що під час укладення трудового договору громадянин зобов’язаний подати:

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу,
  • трудову книжку (у разі наявності),
  • заяву про прийняття на основне місце роботи або на роботу за сумісництвом,
  • а у випадках, передбачених законодавством, також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи.

Як вестимуть облік трудової діяльності без трудової книжки: проєкт Закону

Облік трудової діяльності працівника здійснюватимуть в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Також облік трудової діяльності працівника вестимуть з використанням трудової книжки, якщо це передбачено колективним договором.

Інформацію з реєстру застрахованих осіб про періоди навчання осіб в закладах вищої освіти, а також здобутої ними освіти, набутого стажу надаватимуть роботодавцям за згодою застрахованої особи у порядку, встановленому ПФУ.

Запис про стажування вноситимуть відповідно до порядку, встановленому ПФУ, за погодженням Мінсоцполітики.

Відомості про трудову діяльність працівників включатимуть до реєстру протягом п’яти років з дня набрання чинності цього Закону на підставі інформації, поданої у порядку та строки, встановлені ПФУ за погодженням з Мінсоцполітики.

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та почне діяти через два місяці з дня його опублікування.

Отже, закон не діятиме з 01.01.2020, але може запрацювати посеред 2020 року.

За матеріалами ПФУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Договір аутстафінгу: зразок

Підбір і передача працівників за договором аутстафінгу — популярна модель у сфері послуг, зокрема в ІТ. Водночас закон її майже не регулює. Це спричинює ризики — як для компанії, так і для персоналу. У консультації: що таке аутстафінг і як він працює; на що звернути увагу під час укладення такого договору; зразок договору аутстафінгу
18278

Як діяти, якщо виникла пересортиця

Причиною нестач або лишків ТМЦ може бути й звичайна плутанина під час здійснення операцій з окремими видами запасів. У такій ситуації, найпевніше, маємо справу з пересортицею. А взаємозалік інвентаризаційних різниць провести можна не завжди. За яких умов це дозволено і якими будуть податкові наслідки пересортиці — у статті
8260

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 01.07.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
15187

Як відбувається дисконтування кредитів та позик

Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них ― чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість за кредитами і позиками, якщо за ними нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
38868

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді