Як вестимуть облік трудової діяльності без трудової книжки: проєкт Закону

Штраф розміром в 1 мільйон. За що загрожує?

Опублікували проєкт Закону щодо внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі.

Законопроєкт передбачає, що під час укладення трудового договору громадянин зобов’язаний подати:

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу,
  • трудову книжку (у разі наявності),
  • заяву про прийняття на основне місце роботи або на роботу за сумісництвом,
  • а у випадках, передбачених законодавством, також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи.

Як вестимуть облік трудової діяльності без трудової книжки: проєкт Закону

Облік трудової діяльності працівника здійснюватимуть в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Також облік трудової діяльності працівника вестимуть з використанням трудової книжки, якщо це передбачено колективним договором.

Інформацію з реєстру застрахованих осіб про періоди навчання осіб в закладах вищої освіти, а також здобутої ними освіти, набутого стажу надаватимуть роботодавцям за згодою застрахованої особи у порядку, встановленому ПФУ.

Запис про стажування вноситимуть відповідно до порядку, встановленому ПФУ, за погодженням Мінсоцполітики.

Відомості про трудову діяльність працівників включатимуть до реєстру протягом п’яти років з дня набрання чинності цього Закону на підставі інформації, поданої у порядку та строки, встановлені ПФУ за погодженням з Мінсоцполітики.

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та почне діяти через два місяці з дня його опублікування.

Отже, закон не діятиме з 01.01.2020, але може запрацювати посеред 2020 року.

За матеріалами ПФУ


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження за кордон

У закордонного відрядження є особливості. У статті усе – від наказу про відрядження до авансового звіту та обліку з урахуванням останніх змін
213165

Податки із заробітної плати

При кожній виплаті зарплати бухгалтер утримує із неї ПДФО і військовий збір. А іноді проводить ще і додаткові утримання, наприклад профспілкові внески чи аліменти. Скористайтеся готовими прикладами, щоб правильно розрахувати скільки відсотків вираховують із зарплати. Окрім утримань розглянемо також і нарахування ЄСВ на заробітну плату
352688

Продовження воєнного стану і мобілізації: що треба знати бухгалтеру

Війна триває, тому воєнний стан продовжено до 9 листопада 2024 року. Разом з ним триватиме й мобілізація. Про особливості в роботі, які очікують на бухгалтера через продовження воєнного стану і мобілізації, ― в коментарі експерта
6803

Мінімальна зарплата 2025

Наприкінці червня Уряд схвалив Бюджетну декларацію на 2025-2027 рік. Яка мінімальна заробітна плата очікується в 2025 році та на які показники вона вплине — розповімо у статті
184

Додаткова відпустка особам з інвалідністю та учасникам бойових дій

Розглянемо додаткові відпустки особам з інвалідністю та учасникам бойових дій та розберемо, чим вони відрізняються від звичайних щорічних додаткових відпусток, питання оплати та документального оформлення таких відпусток. Огляд буде цікавий усім, у кого працюють учасники бойових дій, учасники війни, учасники АТО та працівники, які мають інвалідність (не обов’язково внаслідок військових дій)
42915

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді