Штраф розміром в 1 мільйон. За що загрожує?
Опублікували проєкт Закону щодо внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі.
Законопроєкт передбачає, що під час укладення трудового договору громадянин зобов’язаний подати:
- паспорт або інший документ, що посвідчує особу,
- трудову книжку (у разі наявності),
- заяву про прийняття на основне місце роботи або на роботу за сумісництвом,
- а у випадках, передбачених законодавством, також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи.
Облік трудової діяльності працівника здійснюватимуть в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Також облік трудової діяльності працівника вестимуть з використанням трудової книжки, якщо це передбачено колективним договором.
Інформацію з реєстру застрахованих осіб про періоди навчання осіб в закладах вищої освіти, а також здобутої ними освіти, набутого стажу надаватимуть роботодавцям за згодою застрахованої особи у порядку, встановленому ПФУ.
Запис про стажування вноситимуть відповідно до порядку, встановленому ПФУ, за погодженням Мінсоцполітики.
Відомості про трудову діяльність працівників включатимуть до реєстру протягом п’яти років з дня набрання чинності цього Закону на підставі інформації, поданої у порядку та строки, встановлені ПФУ за погодженням з Мінсоцполітики.
Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та почне діяти через два місяці з дня його опублікування.
Отже, закон не діятиме з 01.01.2020, але може запрацювати посеред 2020 року.