Право на податковий кредит — протягом 1095 днів
Платник ПДВ має право на податковий кредит:
- за наявності фактів ввезення товарів на митну територію України;
- сплатив ПДВ до держбюджету,
- оформив митну декларацію (МД) відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату ПДВ та посвідчує право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту.
Верховний Суд (ВС) наголосив, маєте право включити ПДВ до складу податкового кредиту у звітному періоді, в якому оформили МД, протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної (абз. 3 п. 198.6 Податкового кодексу України; ПК).
Право зберігається і у разі ввезення товарів на митну територію України та наявності документа, що посвідчує право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту, — МД:
- оформленої відповідно до вимог законодавства;
- яка підтверджує сплату ПДВ.
Документи, які посвідчують право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту, закон визначає як ПН, так і МД, передбачені у пункті 198.2 ПК. Також це можуть бути інші документи, які визначили у пункті 201.11 ПК та які підтверджують сплату податку до бюджету.
Вид таких документів залежить від виду оподатковуваних операцій, що передбачають право платника на податковий кредит. Проте ці документи є рівнозначними для права сформувати податковий кредит.
Постанова ВС від 30.09.2019 у справі № 804/13847/13-а
Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє. Із новою формою податкової накладної, яка діє з 1 жовтня 2024 року, та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки податкової накладної, які можете скачати
Якщо трапилося так, що вашу податкову накладну заблокували, варто докласти зусиль для її розблокування. У цьому допоможуть алгоритм розблокування податкових накладних у 2024 році та зразки, що будуть необхідні вам у процесі розблокування податкових накладних