Можете за МД сформувати податковий кредит протягом 365 к. дн.

Право на податковий кредит — протягом 1095 днів

Платник ПДВ має право на податковий кредит:

  • за наявності фактів ввезення товарів на митну територію України;
  • сплатив ПДВ до держбюджету,
  • оформив митну декларацію (МД) відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату ПДВ та посвідчує право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту.

Верховний Суд (ВС) наголосив, маєте право включити ПДВ до складу податкового кредиту у звітному періоді, в якому оформили МД, протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної (абз. 3 п. 198.6 Податкового кодексу України; ПК).

Можете за МД сформувати податковий кредит протягом 365 к. дн.

Право зберігається і у разі ввезення товарів на митну територію України та наявності документа, що посвідчує право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту, — МД:

  • оформленої відповідно до вимог законодавства;
  • яка підтверджує сплату ПДВ.

Документи, які посвідчують право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту, закон визначає як ПН, так і МД, передбачені у пункті 198.2 ПК. Також це можуть бути інші документи, які визначили у пункті 201.11 ПК та які підтверджують сплату податку до бюджету.

Вид таких документів залежить від виду оподатковуваних операцій, що передбачають право платника на податковий кредит. Проте ці документи є рівнозначними для права сформувати податковий кредит.

Постанова ВС від 30.09.2019 у справі № 804/13847/13-а


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Як розблокувати податкову накладну

Якщо трапилося так, що вашу податкову накладну заблокували, варто докласти зусиль для її розблокування. У цьому допоможуть алгоритм розблокування податкових накладних у 2024 році та зразки, що будуть необхідні вам у процесі розблокування податкових накладних
138299

Таблиця даних платника податків: заповнення та подання

Таблиця даних платника податків – це та додаткова інформація, яку подає платник ПДВ з метою убезпечити себе від блокування податкової накладної чи розблокувати таку, якщо її реєстрація уже призупинена. Сьогодні в консультації про нюанси заповнення та подання цього документа з урахуванням останніх роз’яснень ДПС.
201309

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
23817

Розрахунок коригування до податкової накладної

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
481491

Податкова накладна

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє, попри всі перебої з електропостачанням. З актуальною формою податкової накладної та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки заповнення податкової накладної для типових ситуацій
319550

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді