Держкомтелерадіо звернулося з проханням до ДФС включити до Переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, окремі книжкові видання антиукраїнського змісту. Загалом перелік таких видань на сьогодні налічує 38 позицій.
Це, на думку комітету, має запобігти застосуванню до громадян України методів інформаційної війни та дезінформації, розповсюдження ідеології людиноненависництва, фашизму, ксенофобії і сепаратизму, зупинення посягань на територіальну цілісність та визначений Конституцією України державний устрій, і порушення авторського права.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Крім того, у видавничій справі, зокрема, забороняється виготовляти чи розповсюджувати видавничу продукцію, що пропагує культ насильства і жорстокості; проповідує релігійні віровчення, які загрожують життю, здоров’ю, моралі громадян, порушують їх права і свободи або закликають до порушення громадського порядку.
Відповідно, розповсюджувач також не має права на розповсюдження вітчизняної видавничої продукції, виданої з порушенням законодавства України та ввезеної з-за кордону, яка підпадає під такі обмеження.
ДФС, у свою чергу, довела до митниць цей список видань антиукраїнського спрямування, як такі, що заборонені до ввезення на митну територію України.
Тож суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності та громадянам при перетині митного кордону слід мати це на увазі.