ФОП-єдиноподатник: практикум для бухгалтера та підприємця
ФОПи-єдинники першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками ПДВ, ведуть облік у довільній формі. Отримані доході відображають помісячно. Такий облік ведуть в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через електронний кабінет. Для цілей оподаткування платники зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі:
- первинних документів;
- регістрів бухобліку;
- фінзвітності;
- інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачили законодавством.
Встановили, що платники зобов'язані забезпечити зберігання документів та інформації, визначених пунктом 44.1 статті 44 Податкового кодексу України (ПК), а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладений на податкові органи, упродовж визначених законодавством строків, але не менше:
- 2555 днів — для документів та інформації, необхідних для здійснення податкового контролю відповідно до статтей 39 і 39-2 ПК;
- 1825 днів — для первинних документів, регістрів бухобліку, фінзвітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачили законодавством, що складають, зокрема, ФОПи, у тому числі спрощенці, щодо виплачених нерезиденту доходів (прибутків) із джерелом їх походження з України, що оподатковують в порядку, визначеному пунктом 141.4 ПК. За винятком документів, до яких застосовують більш тривалий строк зберігання згідно з підпунктом 44.3.1 ПК;
- 1095 днів — для інших документів, на які не поширюють вимоги підпунктів 44.3.1 та 44.3.2 ПК;
- 1095 днів — для документів, пов'язаних з виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, включаючи дозвільні документи.