Обираємо метод амортизації основних засобів
У своїй індивідуальній податковій консультації (далі – ІПК) податківці вказали: податку, які застосовують міжнародні стандарти бухгалтерського обліку, при обчисленні податку на прибуток не враховують амортизацію об'єктів основних засобів (далі — ОЗ), що перебувають на консервації, капітальному ремонті, модернізації, модифікації, добудові, дообладнанні, реконструкції, при обчисленні податку на прибуток підприємств.
Оскільки період перебування ОЗ на консервації, капітальному ремонті, модернізації, модифікації, добудові, дообладнанні, реконструкції не є строком корисного використання (експлуатації) такого ОЗ.
Проте суд визнав дану ІПК протиправною та такою, що підлягає скасуванню.
Суд зазначив, відповідно до МСБО 16 «Основні засоби» строк корисного використання, який є, зокрема, періодом, протягом якого очікують, що актив буде придатний для використання суб'єктом господарювання, охоплює в тому числі і період, коли ОЗ перебували на консервації, ремонті, реконструкції, модернізації, добудові, дообладнанні, реконструкції, тощо.
Тобто платник податку, який веде бухгалтерський облік та фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності, нараховувати амортизацію в бухобліку на період виведення ОЗ із експлуатації у зв'язку з консервацією, капітальним ремонтом, модернізацією, модифікацією, добудовою, дообладнанням, реконструкцією, тощо не припиняє.
Ознайомитись із рішенням суду можна за посиланням
Лист ДПС від 17.07.2019 № 3317/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
Як вітчизняні МСФЗшні компанії показують у звітності недобудови, чи можна їх переоцінювати і які податкові наслідки такої операції