Мінфін підкоригував Порядок прийняття рішень про реєстрацію чи відмову в реєстрації ПН та РК в ЄРПН

Мінфін наказом від 22.10.2024 № 527 вносить зміни до пункту 6 Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН

Мінфін змінить Порядок прийняття рішень про реєстрацію чи відмову в реєстрації ПН та РК в ЄРПН

Наказ Мінфіну від 22.10.2024 № 527

Мета змін — забезпечити для платників можливість подання пояснень та копій документів до розрахунків коригування (РК), реєстрацію яких зупинили, якщо такі РК склали до податкових накладних (ПН) за операціями, що здійснили більше ніж за 365 днів до дати коригування кількісних та вартісних показників.

Наказом вносять зміни до положення щодо початку відліку періоду, протягом якого платники мають право подати до контролюючого органу письмові пояснення та копії документів з дати складання ПН/РК.

Нагадуємо, що відповідно до пункту 6 Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12.12.2019 № 520 (далі — Порядок), письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного в ПН/РК.

Разом з тим у платників при здійсненні фінансово-господарських операцій виникає необхідність коригувати кількісні та вартісні показники за операціями, які здійснили більше ніж за 365 днів до дати такого коригування. Тому вносять зміни до Порядку, відповідно до яких платники отримають таку можливість.

При зупиненні реєстрації такого РК і наданні платником письмових пояснень та копій документів виникає ситуація, що відлік 365 днів відповідно до положень Порядку здійснюють від дати виникнення податкових зобов’язань за ПН, а не від дати складання РК, до якого надають контролюючому органу пояснення та копії документів.

Норми Податкового кодексу України (ПК) передбачають, що на дату виникнення податкових зобов’язань складають ПН, а РК складають у разі, коли після постачання товарів/послуг змінюють суму компенсації їх вартості (перегляд цін, перерахунок при поверненні, повернення попередньої оплати), та коригують податкові зобов'язання і податковий кредит постачальника та отримувача.

Отже змінами:

  • приводять положення пункту 6 Порядку до норм ПК, відповідно до яких застосовують формулювання «дата складання податкової накладної», що є одним із обов’язкових реквізитів податкової накладної;
  • уточнюють положення щодо початку відліку періоду, протягом якого платники мають право подати до контролюючого органу письмові пояснення та копії документів з дати складання ПН/РК.

Наказом вносять до пункту 6 Порядку такі зміни: слова «виникнення податкового зобов’язання, відображеного в податковій накладній» замінити словами «складання податкової накладної».


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Строки і порядок реєстрації податкових накладних

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
235212

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
59650

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
558666

Податкова накладна 2024/2025: нова форма

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє. Із новою формою податкової накладної, яка діє з 1 жовтня 2024 року, та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки податкової накладної, які можете скачати
343585

Розблокування податкових накладних

Якщо трапилося так, що вашу податкову накладну заблокували, варто докласти зусиль для її розблокування. У цьому допоможуть алгоритм розблокування податкових накладних у 2024 році та зразки, що будуть необхідні вам у процесі розблокування податкових накладних
149102

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді