Чи має право ФОП бути одночасно найманим працівником

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

За статтею 42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, яку не заборонили законом

Чи має право ФОП бути одночасно найманим працівником

ФОП-єдиноподатник: практикум для бухгалтера та підприємця

Кожний громадянин України має право на працю, а також на створення державою умов для повного виконання цього права (ст. 43 Конституції України).

Самозайнята особа — це платник, який є фізичною особою – підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності (пп. 14.1.226 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Разом з тим, працівник — це фізособа, яка безпосередньо власною працею виконує трудову функцію згідно з укладеним з роботодавцем трудовим договором (контрактом) відповідно до закону (пп. 14.1.195 ПК).

Отже, трудовий договір укладає роботодавець з фізичною особою, а не з фізичною особою — підприємцем.

Головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику, зокрема, у сфері праці, трудових відносин є Міністерство економіки України (п. 1 Положення про Міністерство економіки України, затвердженого постановою КМУ від 20.08.2014 № 459).

Тож, з питання трудових відносин податківці радять платникам-ФОПам звернутися до Мінекономіки.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79241

Загальна система оподаткування ФОП 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
708639

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді