У яку халепу потрапляють працівники за договорами аутстафінгу

Аутстафінг — це виведення працівників за межі штату підприємства. Тобто, працівника наймають, або він продовжує працювати в одній компанії чи фірмі, а числиться у штаті іншої — так названої компанії-аутстафера. Відповідно, виведений за штат персонал (працівники цехів, бухгалтерія і секретаріат, IT-персонал тощо) укладає трудові договори не з суб’єктом, на якого безпосередньо працює, а з організацією-аутстафером. Зі свого боку, компанія-аутстафер, оформляючи до штату працівників, бере на себе зобов’язання укладати трудові відносини, вести кадрове діловодство, нараховувати і виплачувати заробітну плати та всі установлені законодавством податки і збори.

У яку халепу потрапляють працівники за договорами аутстафінгу

Як приклад, з розгляду заяв працівників до Держпраці, які потрапили у халепу: їх найняли підприємці, які користуються послугами компанії-посередника по договору аутстафінга.

Спочатку, з потенційним працівником зустрічається представник компанії-аутстафінга, або сам роботодавець та пропонують написати заяву про прийняття на роботу.

У нашому випадку, на ім’я директора фірми-аутстафера, яка знаходиться за межами України і є нерезидентом, здобувач написав заяву про прийняття його на роботу. А з допомогою фірми посередника, яка співпрацює з ФОП по договору аутстафінгу, здобувач став найманим працівником — його прийняли на посаду менеджера фірми, яка знаходиться за кордоном. Пропрацювавши два місяці на посаді менеджера, працівник не отримав обіцяної заробітної плати, а вирішивши звільнитися — остаточного розрахунку з ним не провели, ніяких записів у трудовій книжці теж не було, а це, в свою чергу, призводить до відсутності страхового внеску.

Тепер працівник лише у суді може довести факт перебування у трудових відносинах із певним підприємством. І саме від рішення суду залежатиме, отримає він зароблені кошти чи ні.

ДО ВІДОМА

Ретельніше вивчайте документи, які підписуєте під час оформлення. А для підтвердження свого страхового стажу, звертайтеся за довідкою про отримані доходи до ПФУ або ДПС.

За інформацією ГУ Держпраці у Херсонській області


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж для виходу на пенсію

У статті експерт розкаже все про страховий стаж для виходу на пенсію. Зручні таблиці допоможуть, коли постали перед потребою, як визначити страховий стаж для пенсії
113570

Резерв премій за підсумками року: створюємо та коригуємо

Підприємство нараховує резерв на виплату винагороди за підсумками року. У вересні керівництво помітило, що планові показники не виконало, тому вирішило не виплачувати працівникам премію за результатами поточного року. Чи можна відкоригувати резерв посеред року? Якщо так, то як це задокументувати?
7458

Індекс інфляції на 2024 рік

У статті знайдете актуальний індекс інфляції та індекс споживчих цін 2024 у таблицях
196457

Наказ про преміювання працівників

Один із методів заохочення працівників до роботи — преміювання. У статті розповімо, як документально оформити — скласти наказ. Також для вас — наказ про преміювання працівників зразок
77886

Відомість нарахування заробітної плати 2024

Бухгалтер під час нарахування зарплати працює з чималою кількістю первинних документів, основним з яких є розрахунково-платіжна відомість. Якщо зарплатна відомість працівника містить помилки, це може призвести до штрафів. Як все правильно оформити та які форми документів краще використати читайте у консультації
184850

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді