Коли подавати звітність ФОП-єдиноподатнику?
Перша та друга групи
Звітний період — календарний рік. Податкову декларацію подають протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року – цьогоріч до 02.03.2020 включно.
Звітний період — календарний квартал. Податкову декларацію подають протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) — за ІV квартал 2019 до 10.02.2020 включно.
Скільки єдиного податку (далі — ЄП) сплачувати ФОПу
Перша група
Ставка ЄП — до 10% від розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року: у 2020 році — 210 грн на місяць.
Друга група
Ставка залежить від розміру мінімальної заробітної плати — до 20% від встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року мінімальної заробітної плати. Сума ЄП для другої групи у 2020 році — 944,6 грн на місяць.
Третя група
Встановлена відсоткова ставка ЄП у розмірі:
- 3 % доходу — у разі сплати ПДВ;
- 5 % доходу — у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.
Для ФОП, які здійснюють виробництво, постачання, продаж (реалізацію) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, ставка ЄП становить 5%.
Коли та куди сплачувати ЄП
Перша та друга групи
Не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця авансом (наприклад, за січень у січні). Якщо останній термін випадає на святковий або вихідний день, заплатити потрібно в останній будній день напередодні. Можна сплатити ЄП авансовими внесками за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більше як до кінця поточного звітного року.
Третя група
Протягом 10 к.дн. після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.
Сплачують ЄП платники першої-третьої груп за місцем податкової адреси за новими бюджетними рахунками.
Зверніть увагу, єдинники першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільнені від сплати ЄП протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.