Безпосередньо операція з уцінки товарів не призводить до наслідків з оподаткування ПДВ. Оскільки це не постачання товарів.
Але ПДВ-зобов’язання потрібно нараховувати у разі постачання таких уцінених товарів на дату тієї події, що відбулася раніше («перша подія»). Базу оподаткування визначайте за пунктом 188.1 Податкового кодексу України (ПК) і вона не має бути нижче ціни придбання товару (для раніше придбаних товарів) або нижче звичайних цін (для самостійно виготовлених товарів).
Якщо у разі постачання таких уцінених товарів договірна ціна менша від бази оподаткування, визначеної за пунктом 188.1 ПК, то складайте дві податкові накладні (ПН):
- одну — на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання (таку ПН надають отримувачу товарів/послуг);
- другу — на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання/звичайної ціни над фактичною ціною (таку ПН постачальник залишає собі).
ПН на суму перевищення можна скласти на дату першої події. А також зведену ПН можна скласти не пізніше останнього числа місяця, в якому відбулося таке постачання (п. 201.4 ПК).
Лист ДПС 17.01.2020 № 167/6/99-00-07-02-02-06/ІПК
Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє. Із новою формою податкової накладної, яка діє з 1 жовтня 2024 року, та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки податкової накладної, які можете скачати
Якщо трапилося так, що вашу податкову накладну заблокували, варто докласти зусиль для її розблокування. У цьому допоможуть алгоритм розблокування податкових накладних у 2024 році та зразки, що будуть необхідні вам у процесі розблокування податкових накладних