Які документи мають бути у підприємця на місці торгівлі
Мінекономіки оприлюднило проєкт наказу, яким пропонує скасувати обов’язковість ведення Книги відгуків та пропозицій в 7 наказах, які затверджують:
- Правила комісійної торгівлі непродовольчими товарами;
- Правила роботи дрібнороздрібної торговельної мережі;
- Правила роздрібної торгівлі картоплею та плодоовочевою продукцією;
- Правила роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, Правила роздрібної торгівлі продовольчими товарами;
- Правила продажу товарів на замовлення та поза торговельними або офісними приміщеннями;
- Правила роздрібної торгівлі непродовольчими товарами.
Також проєкт передбачає скасування Інструкції про Книгу відгуків і пропозицій на підприємствах роздрібної торгівлі та у закладах ресторанного господарства, затверджену МЗЕЗторг від 24.06.1996 № 349.
Фахівці Міністерства зазначили, що в СРСР книга відгуків та пропозицій була майже єдиним інструментом народного контролю за підприємствами, установами та організаціями, які надавали різні послуги громадянам.
Наразі, в Україні є достатньо дієвих інструментів для захисту прав споживачів. Є можливість звернутися до Держпродспоживслужби, Урядової телефонної гарячої лінії, ДПС, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, суду тощо. Також можна залишити відгуки та пропозиції у мережі Інтернет. Це є більш ефективними способами, оскільки в умовах ринкової конкуренції, підприємці самі зацікавлені в покращенні якості обслуговування клієнтів.
Скасування Книги відгуків та пропозицій та Інструкції про її ведення не вплине на захист прав споживачів, не змінить обов’язковість розгляду звернень споживачів суб’єктами господарювання.
Перевірте, а може, за податківцями є «грішок». Юрист пояснить, де помиляються податківці, та порадить, як оскаржити їх вимоги!