Спортклуби повинні дотримуватись рівня шуму за санітарними нормами

За скаргою мешканця будинку, в якому розміщено спортивний клуб, Управління розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів здійснило перевірку ФОПа щодо виконання ним вимог дотримання тиші, а саме: перевірка наявності документації проектної щодо зменшення впливу звукового навантаження на оточуюче середовище. За результатами перевірки та у зв`язку з ненаданням підприємцем відповідної документації, головний спеціаліст виніс припис.

Спортклуби повинні дотримуватись рівня шуму за санітарними нормами

Верховний Суд України (далі — ВС) зазначив, якщо підприємства, установи, організації та громадяни, а також інші особи здійснюють діяльність або використовують звуковідтворювальне обладнання, наслідком чого є перевищення рівня шуму, встановленого санітарними нормами, в таких приміщеннях і на таких територіях вони зобов’язані здійснювати заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами. А саме, розробити проектну документацію та виконати заходи щодо зменшення впливу звукового навантаження на оточуюче середовище.

Попередні суди встановили, що видами діяльності ФОПа, зокрема, є функціонування спортивних споруд, діяльність спортивних клубів, діяльність фітнес-центрів, інша діяльність у сфері спорту.

ВС погодився з висновком попередніх судів про те, що спортивне обладнання, яке використовують у діяльності спортивного клубу, є джерелом перевищення рівня шуму, встановлених санітарними нормами. Відтак, на приміщення, в якому таке обладнання розміщено, поширюються вимоги щодо здійснення його власниками (орендарями) заходів з попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами.

Постанова ВС від 23.01.2020 у справі №522/20954/16-а


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19977

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
34917

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді