Наразі порядок безоплатного надання молока закон не врегульовує. Роботодавець самостійно вирішує всі питання щодо безоплатної видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів працівникам, зайнятим на роботах зі шкідливими умовами праці, у колективному договорі або угоді з урахуванням результатів атестації робочих місць за умовами праці.
Організація перевезення працівників
При цьому враховуйте, що грошову компенсацію працівникові на придбання молока або рівноцінних йому харчових продуктів за колективним договором виплачують тільки у разі роз’їзного характеру роботи. (ст. 7 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII; далі — Закон № 2694).
Питання заміни молока іншими харчовими продуктами у свій час розглядали науковці і за висновком НДІ гігієни харчування АМН України від 13.05.1992 можлива заміна молока продуктами тваринного походження. Відтак 0.5 л молока відповідає:
- кисломолочні продукти (кефір, кисле молоко, мацоні тощо) — 500 г;
- сир — 100 г сир твердий, 24% жирності — 60 г;
- молоко сухе — 55 г;
- молоко згущене, стерилізоване, без цукру — 200 г;
- яловичина II категорії (сира) — 90 г;
- риба нежирна (сира) — 90 г;
- яйце куряче — 2 шт.
Разом з цим, роботодавець може за свої кошти додатково встановлювати за колективним договором (угодою, трудовим договором) працівникам пільги і компенсації, не передбачені законодавством (ч. 3 ст.7 Закону № 2694).
За інформацією Управління Держпраці в Полтавській області