Чи може ФОП перевести працівника на інше підприємство

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, можливе тільки за згодою працівника. За винятком випадків, передбачених статтею 33 Кодексу законів про працю (КЗпП) та в інших випадках, передбачених законодавством (ст. 32 КЗпП).

Чи може ФОП перевести працівника на інше підприємство

Чи можна перевести працівника від ФОПа на інше підприємство або до іншого ФОПа чи навпаки? Стаття 32 КЗпП про це нічого не говорить.

Нагадуємо, що працівники реалізують право на працю укладаючи трудовий договір про роботу на підприємстві або з фізичною особою (ст. 2 КЗпП).

Трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою. В свою чергу власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язана виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін (ст. 21 КЗпП).

На думку спеціалістів міністерства поняття «фізособа-підприємець» теж підпадає поняття «фізична особа». Оскільки громадянин, який бажає реалізувати своє конституційне право на підприємницьку діяльність, після проходження відповідних реєстраційних та інших передбачених законодавством процедур лише набуває нової ознаки «підприємець» і не втрачає при цьому статусу фізичної особи.

Оскільки ФОП у розумінні норм КЗпП виступає роботодавцем, то дію статті 32 КЗП поширюють і на нього.

Лист Мінсоцполітики від 11.01.2019 № 10/0/22-19/133


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12041

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52435

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34024

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді