Переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, можливе тільки за згодою працівника. За винятком випадків, передбачених статтею 33 Кодексу законів про працю (КЗпП) та в інших випадках, передбачених законодавством (ст. 32 КЗпП).
Чи можна перевести працівника від ФОПа на інше підприємство або до іншого ФОПа чи навпаки? Стаття 32 КЗпП про це нічого не говорить.
Нагадуємо, що працівники реалізують право на працю укладаючи трудовий договір про роботу на підприємстві або з фізичною особою (ст. 2 КЗпП).
Трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою. В свою чергу власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язана виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін (ст. 21 КЗпП).
На думку спеціалістів міністерства поняття «фізособа-підприємець» теж підпадає поняття «фізична особа». Оскільки громадянин, який бажає реалізувати своє конституційне право на підприємницьку діяльність, після проходження відповідних реєстраційних та інших передбачених законодавством процедур лише набуває нової ознаки «підприємець» і не втрачає при цьому статусу фізичної особи.
Оскільки ФОП у розумінні норм КЗпП виступає роботодавцем, то дію статті 32 КЗП поширюють і на нього.
Лист Мінсоцполітики від 11.01.2019 № 10/0/22-19/133