Чергові удосконалення в адмініструванні ПДВ

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Набрали чинності зміни до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування ПДВ

Набрали чинності зміни до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування ПДВ.

Відтепер платники ПДВ в разі здійснення безперервного або ритмічного характеру постачання товарів/послуг зможуть складати зведені податкові накладні покупцям. Ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

У деяких випадках податкова накладна також може бути складена за щоденними підсумками операцій, якщо вона не була складена на ці операції.

Дозволено надавати покупцю товарів/послуг податкову накладну/розрахунок коригування в електронній формі з дотриманням вимог законодавства щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

У разі порушення продавцем/покупцем товарів/послуг порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого продавця/покупця.

Зверніть увагу! Суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, у якому зареєстровано податкову накладну, але не пізніше ніж 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.

Позитивним моментом також є відстрочення щодо застосування штрафних санкцій при порушенні термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН. Штрафні санкції не застосовуються на податкові накладні та розрахунки коригування, складені до 1 жовтня 2015 року.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12028

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52410

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді