Штрафи за порушення фінмоніторингу первинними суб’єктами просять перенести

28.04.2020 набирає чинності Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 06.12.2019 № 361-IX (далі — Закон № 361).

Як зміни у фінмоніторингу зачіпають бізнес

Штрафи за порушення фінмоніторингу первинними суб’єктами просять перенести

Відповідно до Закону № 361 суб’єктами первинного фінмоніторингу є, зокрема:

  • суб’єкти аудиторської діяльності;
  • бухгалтери, суб’єкти господарювання, що надають послуги з бухгалтерського обліку;
  • суб’єкти господарювання, що здійснюють консультування з питань оподаткування.

Також з 28 квітня діятимуть нові штрафи за порушення первинного фінансового моніторингу законодавства із фінансового моніторингу. Розмір штрафу визначатимуть виходячи із розміру штрафу за відповідне порушення, встановленого законом на дату його вчинення (п. 3 розділу X Закону № 361).

У зв’язку з цим, Аудиторська палата України звернулася до Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики з проханням викласти в новій редакції пункт 3 розділу Х Закону № 361. А саме, запропонували аби розмір штрафу за порушення суб’єктом первинного фінансового моніторингу на період дії карантину, визначався виходячи із розміру штрафу за відповідне порушення, що був встановлений Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 14.10.2014 № 1702-VII.

А розмір штрафів, визначені частиною 5 статті 32 Закону № 361, застосовувалися б через 30 днів з дня відміни карантину.

Також запропонували пункт 4 розділу X Закону№ 361 доповнити абзацом такого змісту: «Під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на запобігання поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені цим пунктом, продовжуються на строк дії такого карантину».

Лист АПУ від 10.04.2020 № 01-01-21/252


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19761

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
34662

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді