ФОП-єдинник першої та другої груп через Е-кабінет може подати заяву щодо щорічної відпустки

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Податківці нагадали про право ФОП не сплачувати єдиний податок на час відпустки або лікарняного та правила подання відповідної заяви через Е-кабінет

ФОП-єдинник першої та другої груп через Е-кабінет може подати заяву щодо щорічної відпустки

Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої витягом з Електронного реєстру листків непрацездатності (далі — ЕРЛН), якщо вона триває 30 і більше календарних днів (п. 295.5 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Інформацію про період щорічної відпустки і терміни тимчасової втрати працездатності з обов’язковим доданням витягу з ЕРЛН подають за заявою у довільній формі (пп. 298.3.2 ПК).

ФОП-єдинник першої та другої груп, який не використовує працю найманих осіб, скориставшись меню «Листування з ДПС» приватної частини Е-кабінету має можливість надіслати до податкового органу лист, який містить заяву довільної форми щодо періоду щорічної відпустки або терміну тимчасової втрати працездатності зі сканованою копією витягу з ЕРЛН (далі — Заява).

Форма підготовки такої кореспонденції передбачає заповнення або вибір із запропонованих наступних реквізитів:

  • код ДПІ, до якого відправляється лист;
  • тип документа;
  • тематика звернення;
  • короткий зміст листа;
  • сканований документ, який необхідно завантажити (файл у форматі pdf загальним розміром до 5 МБ).

Про вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації Заяви в органі ДПС, до якого її направили, повідомляють упродовж одного робочого дня після її надсилання.

Інформацію щодо отримання та реєстрації Заяви в органі ДПС платник може переглянути у вкладці «Вхідні» меню «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Е-кабінету.

За інформацією ДПС у Дніпропетровській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79257

Загальна система оподаткування ФОП 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
708982

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді