У зв’язку з карантином роботодавці зменшують своїм працівникам зарплати. Проте, зменшувати розмір зарплати, навіть з такої поважної причини, неможливо.
Заробітна плата є істотною умовою трудового договору. Про зміну таких істотних умов працівника повідомляють не пізніше ніж за 2 місяці.
За законом відповідні зміни істотних умов можуть відбуватися лише у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці. Під змінами в організації виробництва і праці суд розуміє низку заходів. В постанові Пленуму ВСУвід 06.11.1992 №9 суд відніс до змін в організації виробництва і праці перелічені в пункті 1 частини 1 статті 40 КЗпП такі обставини, як ліквідація, реорганізація або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.
Отже, не можна зменшувати зарплату через неможливість її виплачувати.
На виплату зарплати немає грошей: що робити підприємцю
Отже, якщо у роботодавця є необхідність зменшити розмір зарплати працівникам, то обов’язковою умовою є попередження не пізніше ніж за 2 місяця і миттєво це зробити навіть через карантин неможливо, оскільки на це є заборони законодавства.
Для мінімізації збитків роботодавець може запровадити простій, який згідно статті 113 КЗпП оплачують з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).