Мінфін підкоригував Інструкцію про службові відрядження

Мінфін вніс зміни до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59.

Підприємство, що відряджає працівника, забезпечує його коштами для поточних витрат під час службового відрядження (авансом).

Понаднормові добові: як оформити й оподаткувати

Мінфін підкоригував Інструкцію про службові відрядження

Аванс перераховують на:

  • поточний рахунок працівника, операції за яким можуть здійснюватися з використанням платіжних карток

або

  • рахунок підприємства, що направляє працівника у відрядження, операції за яким можуть здійснюватися з використанням корпоративних платіжних карток.

Аванс готівкою можуть видавати працівникам, яких у відрядження направляють державні органи і військові формування, утворені ними в установленому порядку установи та організації, на які законодавством покладено завдання і повноваження з розвідувальної, контррозвідувальної та оперативно-розшукової діяльності.

Працівнику відшкодовують (за наявності документального підтвердження оплати) понесені у зв'язку зі службовим відрядженням комісійні витрати у разі обміну валюти, суми комісійної винагороди за надані банком послуги, пов'язані з використанням платіжних карток та готівки (з урахуванням особливостей системи фінансових розрахунків у державі відрядження). Зокрема відшкодовують витрати, пов'язані з:

  • перерахуванням авансу на поточний рахунок працівника;
  • поверненням коштів з рахунку працівника на відповідний рахунок підприємства;
  • переказом грошових коштів електронними засобами — у безготівковій формі;
  • проведенням безготівкових розрахунків у валюті, відмінній від валюти рахунку платіжної картки;
  • отриманням готівки із застосуванням платіжної картки; конвертацією готівкової іноземної валюти у національну валюту держави відрядження;
  • отриманням виписки банка-емітента платіжної картки.

Направлення працівника підприємства у відрядження здійснює керівник підприємства або його заступник і оформлює наказом (розпорядженням). У наказі (розпорядженні) зазначають:

  • мета виїзду, завдання (за потреби);
  • пункт призначення (місто або міста призначення, інші населені пункти, найменування підприємства, установи або організації, куди відряджають працівника);
  • строк (дата вибуття у відрядження та дата прибуття з відрядження);
  • джерело фінансового забезпечення витрат на відрядження;
  • за потреби інші ключові моменти (вид транспорту, інформація про додаткові обмеження щодо сум та цілей використання коштів, наданих на відрядження, у разі їх встановлення керівником), після затвердження кошторису витрат.

У разі направлення працівника підприємства у службове відрядження за запрошенням подають його копію та за наявності програму заходів.

Заробітну плату відрядженому працівнику перераховують на його поточний рахунок, операції за яким можуть здійснюватися з використанням платіжних карток. Або у визначених законодавством випадках переказують поштою на прохання працівника за рахунок підприємства, що його відрядило.

Також уточнено порядок направлення працівника у закордонне відрядження.

Наказ Мінфіну від 13.04.2020 № 155


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75605

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13368

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240925

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103747

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді