Мінфін підкоригував Інструкцію про службові відрядження

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Мінфін вніс зміни до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59.

Підприємство, що відряджає працівника, забезпечує його коштами для поточних витрат під час службового відрядження (авансом).

Понаднормові добові: як оформити й оподаткувати

Мінфін підкоригував Інструкцію про службові відрядження

Аванс перераховують на:

  • поточний рахунок працівника, операції за яким можуть здійснюватися з використанням платіжних карток

або

  • рахунок підприємства, що направляє працівника у відрядження, операції за яким можуть здійснюватися з використанням корпоративних платіжних карток.

Аванс готівкою можуть видавати працівникам, яких у відрядження направляють державні органи і військові формування, утворені ними в установленому порядку установи та організації, на які законодавством покладено завдання і повноваження з розвідувальної, контррозвідувальної та оперативно-розшукової діяльності.

Працівнику відшкодовують (за наявності документального підтвердження оплати) понесені у зв'язку зі службовим відрядженням комісійні витрати у разі обміну валюти, суми комісійної винагороди за надані банком послуги, пов'язані з використанням платіжних карток та готівки (з урахуванням особливостей системи фінансових розрахунків у державі відрядження). Зокрема відшкодовують витрати, пов'язані з:

  • перерахуванням авансу на поточний рахунок працівника;
  • поверненням коштів з рахунку працівника на відповідний рахунок підприємства;
  • переказом грошових коштів електронними засобами — у безготівковій формі;
  • проведенням безготівкових розрахунків у валюті, відмінній від валюти рахунку платіжної картки;
  • отриманням готівки із застосуванням платіжної картки; конвертацією готівкової іноземної валюти у національну валюту держави відрядження;
  • отриманням виписки банка-емітента платіжної картки.

Направлення працівника підприємства у відрядження здійснює керівник підприємства або його заступник і оформлює наказом (розпорядженням). У наказі (розпорядженні) зазначають:

  • мета виїзду, завдання (за потреби);
  • пункт призначення (місто або міста призначення, інші населені пункти, найменування підприємства, установи або організації, куди відряджають працівника);
  • строк (дата вибуття у відрядження та дата прибуття з відрядження);
  • джерело фінансового забезпечення витрат на відрядження;
  • за потреби інші ключові моменти (вид транспорту, інформація про додаткові обмеження щодо сум та цілей використання коштів, наданих на відрядження, у разі їх встановлення керівником), після затвердження кошторису витрат.

У разі направлення працівника підприємства у службове відрядження за запрошенням подають його копію та за наявності програму заходів.

Заробітну плату відрядженому працівнику перераховують на його поточний рахунок, операції за яким можуть здійснюватися з використанням платіжних карток. Або у визначених законодавством випадках переказують поштою на прохання працівника за рахунок підприємства, що його відрядило.

Також уточнено порядок направлення працівника у закордонне відрядження.

Наказ Мінфіну від 13.04.2020 № 155


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний податок 2025: ставки, групи, ліміти, звітність і сплата для ФОП

Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2025 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником — у цьому огляді
305855

Головне для бухгалтера в липні 2025

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
634

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79177

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
721271

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді