Доходом платника єдиного податку — юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі (пп. 2 п. 292.1 Податкового кодексу України; далі — ПК).
До складу доходу, визначеного статтею 292 ПК, не включають суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання (пп. 3 п. 292.11 ПК).
Реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням податкового органу у разі припинення юрособи (крім перетворення) — в день отримання відповідним податковим органом від державного реєстратора повідомлення про проведення держреєстрації такого припинення (пп. 2 п. 299.10 ПК).
Згідно з порядком ліквідації юрособи, встановленого статтею 111 Цивільного кодексу України (далі — ЦК), ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред’явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юрособи, що ліквідується, перелік пред’явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду.
Виплата грошових сум кредиторам юридичної особи, що ліквідується, у тому числі за податками, зборами, ЄСВ та іншими коштами, що належить сплатити до державного або місцевого бюджету, ПФУ, фондів соцстрахування, провадиться у порядку черговості, встановленому статтею 112 ЦК.
У разі недостатності в юрособи, що ліквідується, коштів для задоволення вимог кредиторів ліквідаційна комісія (ліквідатор) організовує реалізацію майна юрособи.
Щоб визначити право на індексацію у травні та червні 2025року, треба знати індекси інфляції за лютий— квітень 2025-го. 09.05.2025 оприлюднили останній із них. У якому місяці чекати на повернення індексації зарплат?
Вимоги кредиторів, які не визнані ліквідаційною комісією, якщо кредитор у місячний строк після одержання повідомлення про повну або часткову відмову у визнанні його вимог не звертався до суду з позовом, вимоги, у задоволенні яких за рішенням суду кредиторові відмовлено, а також вимоги, які не задоволені через відсутність майна юридичної особи, що ліквідується, вважаються погашеними (ст. 112 ЦК).
Отже, суму поворотної фінансової допомоги не включають до складу доходу юрособи-єдинника за умови повернення протягом 12 календарних місяців з дня її отримання.
Якщо суми поворотної фіндопомоги, що відповідно до норм статті 112 ЦК вважаються погашеними або не повертаються за домовленістю сторін, то не виконується умова підпункту 3 пункту 292.11 ПК щодо повернення суми поворотної фіндопомоги.
У цьому випадку суму поворотної фіндопомоги включають до складу доходу платника єдиного податку — юридичної особи.