Оприлюднено переклад роз’яснення МСФЗ 16 та covid-19

Мінфін оприлюднив офіційний переклад МСФЗ 16 та covid-19. РМСБО вказує, що МСФЗ 16 «Оренда» передбачає можливість виникнення змін орендних платежів протягом строку оренди. Необхідний облік таких змін (якщо вони суттєві) передбачає застосування суджень і залежить від ряду чинників та від того чи ці зміни було передбачено початковими умовами оренди. Зміни можуть виникати безпосередньо внаслідок внесення змін у сам договір про оренду або опосередковано — наприклад, унаслідок дій уряду у відповідь на пандемію «covid-19».

Оприлюднено переклад роз’яснення МСФЗ 16 та covid-19

Під час здійснення обліку змін орендних платежів суб'єкт господарювання розглядає договір про оренду та все застосовуване законодавство чи нормативно-правові акти. Інакше кажучи, застосовуючи МСФЗ 16, суб'єкт господарювання трактує зміну в орендних платежах в однаковий спосіб незалежно від того, чи зумовлена ця зміна зміною самого договору або, наприклад, зміною застосовуваних законів чи нормативно-правових актів.

Також у роз’ясненні наведено як оцінити чи мала місце зміна обсягу оренди чи компенсації за оренду та як обліковувати таку модифікація оренди.

Крім того зазначено, що обставини, які призводять до поступок з оренди внаслідок пандемії «covid-19», імовірно, вказують на можливе зменшення корисності активів. Наприклад, втрата прибутку протягом періоду, що покривається концесією на оренду, може бути показником знецінення активу в формі права користування.

Аналогічним чином, довгострокові наслідки пандемії можуть вплинути на очікувані поточні економічні показники активів у формі права користування.

Також з акцентовано, що орендарі й орендодавці повинні застосовувати вимоги до розкриття інформації, викладені в МСФЗ (IFRS) 16 та інших стандартах МСФЗ, таких як МСФЗ (IAS) 1 «Подання фінансової звітності».

Наприклад, МСФЗ (IFRS) 16 вимагає, як орендарів, так і орендодавців розкривали інформацію, яка дає користувачам фінзвітності основу для оцінки впливу оренди на їх фінансовий стан, фінансові результати і потоки грошових коштів. Інформації, що розкривається, має бути достатньо для того, щоб користувачі фінансової звітності могли зрозуміти вплив пов’язаних з COVID-19 змін в орендних платежах на фінансове становище і фінансові результати підприємства (пункт 31 МСБО 1).

За інформацією Мінфіну


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Головне для бухгалтера у квітні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у квітні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
878

Податкові різниці

Розрахунок податку на прибуток передбачає врахування податкових різниць. Що це таке, де і як їх рахувати, чи всі платники податку на прибуток застосовують податкові різниці — розбираємо
9371

Дефектний акт: зразок

Розглядаємо, що таке дефектний акт, наводимо зразок дефектного акту та аналізуємо законодавчі правила, за якими дефектний акт слід використовувати у будівництві
104969

Доповідна записка: зразок

Потрібно документально підтвердити суму зайвої виплати або виявлення факту пропажі матеріальних цінностей? Для цього можна оформити доповідну записку. Доповідна записка інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася. Тож у статті зразки доповідних записок
30800

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді