Федерація роботодавців просить скасувати одіозні норми Закону № 466

6 НОМЕР «ГОЛОВБУХ: АГРО»СКАЧАТИ БЕЗПЛАТНО

Роботодавці неодноразово зверталися до ВРУ із закликом не допустити прийняття Закону України № 466-ІХ (законопроєкт № 1210), а до Президента України — з проханням скористатися правом вето до нього. Адже Закон створює ґрунт для корупції, нерівність в оподаткуванні та погіршує умови ведення бізнесу.

Федерація роботодавців просить скасувати одіозні норми Закону № 466

Звіт про контрольовані операції 2020

Федерація роботодавців України (далі — ФРУ) наголошує на таких нормах цього Закону, які є економічно необґрунтованими, потенційно корупціогенними та такими, що несуть ризики для економічного розвитку України:

1. Впровадження концепції «винної відповідальності» платників податків, за якою наявність чи відсутність вини при порушенні податкового законодавства буде визначатися податковим органом та у залежності від цього буде застосовуватись той чи інший розмір штрафу. Такі норми лише спровокують розквіт корупції у податкових органах.

2. Застосування оподаткування так званих «конструктивних дивідендів», а також механізму коригування фінансового результату на основі концепції визначення наявності чи відсутності «ділової мети» для всіх без виключення зовнішньоекономічних операцій, що взагалі є нереальним.

3. Нерівність у оподаткуванні платників податків, зокрема, щодо незастосування контролю над контролю над трансфертним ціноутворенням щодо платників єдиного податку IV групи, виключень щодо застосування правил «тонкої капіталізації», звільнення від оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді процентів, або доходу (дисконту) або прибутку від здійснення операцій з продажу або іншого відчуження державних цінних паперів (зокрема — ОВДП) тощо.

4. Вилучення з Податкового кодексу України нечисленних інструментів підтримки переробки сировини (зокрема, щодо звільнення від оподаткування ПДВ сої та ріпаку).

5. Підвищення розмірів штрафних санкцій у 2 рази та введення нових штрафів (у тому числі за неподання (несвоєчасне подання) річної фінансової звітності), що є додатковим тиском на платників податків.

ФРУ звертається до керівництва країни скасувати ці норми.

За інформацією Федерації роботодавців України


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4197

Генератор на підприємстві: облік

У багатьох населених пунктах України знову є проблеми з електрикою через атаки рф. Щоб організувати безперебійну роботу, підприємства використовують дизель-генератори. Покажемо на прикладах, як облікувати генератори, та пояснимо, чи сплачувати екологічний податок за спалювання в генераторі дизельного палива
7339

Фізична особа-підприємець: хто такий ФОП

Якщо у вас є ідея щодо створення своєї власної справи — візьміться за неї сьогодні й будете мати результат уже завтра. Ідея — це, звичайно, головне, але ще треба зробити перші кроки та оформити ФОП. У консультації розповімо все про ФОП
60657

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
95

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді