Роботодавці неодноразово зверталися до ВРУ із закликом не допустити прийняття Закону України № 466-ІХ (законопроєкт № 1210), а до Президента України — з проханням скористатися правом вето до нього. Адже Закон створює ґрунт для корупції, нерівність в оподаткуванні та погіршує умови ведення бізнесу.
Звіт про контрольовані операції 2020
Федерація роботодавців України (далі — ФРУ) наголошує на таких нормах цього Закону, які є економічно необґрунтованими, потенційно корупціогенними та такими, що несуть ризики для економічного розвитку України:
1. Впровадження концепції «винної відповідальності» платників податків, за якою наявність чи відсутність вини при порушенні податкового законодавства буде визначатися податковим органом та у залежності від цього буде застосовуватись той чи інший розмір штрафу. Такі норми лише спровокують розквіт корупції у податкових органах.
2. Застосування оподаткування так званих «конструктивних дивідендів», а також механізму коригування фінансового результату на основі концепції визначення наявності чи відсутності «ділової мети» для всіх без виключення зовнішньоекономічних операцій, що взагалі є нереальним.
3. Нерівність у оподаткуванні платників податків, зокрема, щодо незастосування контролю над контролю над трансфертним ціноутворенням щодо платників єдиного податку IV групи, виключень щодо застосування правил «тонкої капіталізації», звільнення від оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді процентів, або доходу (дисконту) або прибутку від здійснення операцій з продажу або іншого відчуження державних цінних паперів (зокрема — ОВДП) тощо.
4. Вилучення з Податкового кодексу України нечисленних інструментів підтримки переробки сировини (зокрема, щодо звільнення від оподаткування ПДВ сої та ріпаку).
5. Підвищення розмірів штрафних санкцій у 2 рази та введення нових штрафів (у тому числі за неподання (несвоєчасне подання) річної фінансової звітності), що є додатковим тиском на платників податків.
ФРУ звертається до керівництва країни скасувати ці норми.