Федерація роботодавців просить скасувати одіозні норми Закону № 466

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

6 НОМЕР «ГОЛОВБУХ: АГРО»СКАЧАТИ БЕЗПЛАТНО

Роботодавці неодноразово зверталися до ВРУ із закликом не допустити прийняття Закону України № 466-ІХ (законопроєкт № 1210), а до Президента України — з проханням скористатися правом вето до нього. Адже Закон створює ґрунт для корупції, нерівність в оподаткуванні та погіршує умови ведення бізнесу.

Федерація роботодавців просить скасувати одіозні норми Закону № 466

Звіт про контрольовані операції 2020

Федерація роботодавців України (далі — ФРУ) наголошує на таких нормах цього Закону, які є економічно необґрунтованими, потенційно корупціогенними та такими, що несуть ризики для економічного розвитку України:

1. Впровадження концепції «винної відповідальності» платників податків, за якою наявність чи відсутність вини при порушенні податкового законодавства буде визначатися податковим органом та у залежності від цього буде застосовуватись той чи інший розмір штрафу. Такі норми лише спровокують розквіт корупції у податкових органах.

2. Застосування оподаткування так званих «конструктивних дивідендів», а також механізму коригування фінансового результату на основі концепції визначення наявності чи відсутності «ділової мети» для всіх без виключення зовнішньоекономічних операцій, що взагалі є нереальним.

3. Нерівність у оподаткуванні платників податків, зокрема, щодо незастосування контролю над контролю над трансфертним ціноутворенням щодо платників єдиного податку IV групи, виключень щодо застосування правил «тонкої капіталізації», звільнення від оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді процентів, або доходу (дисконту) або прибутку від здійснення операцій з продажу або іншого відчуження державних цінних паперів (зокрема — ОВДП) тощо.

4. Вилучення з Податкового кодексу України нечисленних інструментів підтримки переробки сировини (зокрема, щодо звільнення від оподаткування ПДВ сої та ріпаку).

5. Підвищення розмірів штрафних санкцій у 2 рази та введення нових штрафів (у тому числі за неподання (несвоєчасне подання) річної фінансової звітності), що є додатковим тиском на платників податків.

ФРУ звертається до керівництва країни скасувати ці норми.

За інформацією Федерації роботодавців України


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12035

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52418

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34020

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді