Закон забороняє видавати працівникам замість спеціального одягу та спецвзуття суми для їх придбання або матеріали для виготовлення. Але є одне «але».
Відповідно до вимог ст.163 Кодексу законів про працю України (КЗпП України), ст.8 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання спеціального одягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту працівникові.
Згідно зі ст.164 КЗпП України не дозволяється видавати замість спеціального одягу чи взуття робітникам грошові суми для їх придбання або матеріали для їх виготовлення. |
Але власник повинен компенсувати працівникові витрати на придбання такого спецодягу та інших ЗІЗ, якщо встановлений нормами строк видачі цих засобів порушено і працівник був змушений придбати їх за власні кошти. Компенсація виплачується на підставі наданих працівником документів (товарний або касовий чек). За відсутності в працівника документів, які підтверджують сплачену суму, компенсація має проводить на умовах, що передбачені колективним договором.
Така компенсація (як правило) проводиться за роздрібними цінами підприємства-виробника. У разі дострокового зносу цих засобів не з вини робітників.
Облікувати витрати на маски, антисептики, термометри і прибирання? Та ще й так, щоб уникнути ПДФО, компенсувального ПДВ і до того ж виконати норматив з витрат на охорону праці? Проблема? Ми її розв’язали⏩