Уряд схвалив законопроєкти для стимуляції економіки та допомоги бізнесу

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Чи врятують бізнес нові законопроєкти від Уряду ❗️ ❓

Кабмін 3 червня схвалив низку документів, покликаних стимулювати розвиток економіки та підтримати мікро, малий та середній бізнес.

Уряд пропонує Верховній Раді підтримати програму «Нові гроші». Цей законопроєкт передбачає кредитування на 5 млрд грн для мікро, малого та середнього бізнесу. «Українські підприємці зможуть отримати кредити фактично під 0%. Для цього держава гарантує 80% тіла кредиту перед банком», — пояснив Прем’єр-міністр.

Уряд схвалив законопроєкти для стимуляції економіки та допомоги бізнесу

Важливо також повернутися до програми «5-7-9», яка сьогодні практично стала програмою «0%» і дає можливість малому і мікро бізнесу рефінансувати свої існуючі кредити (уже в 9 банках підписані угоди) під 0% з відтермінування тіла кредиту на один рік. Це теж дуже важливе послаблення для малого бізнесу. Наразі ж програма «5-7-9» трансформувалася у програму «0%» під існуючі кредити мікро і малого бізнесу.

Уряд має намір «ліквідовувати бар’єри, аби більше бізнесів могли приєднатися до програм дешевих кредитів». «Ми будемо прибирати «нереальні» умови щодо питання застави, щодо питання cash-flow, прибутку та цілей використання коштів. Менше контролю і більше свободи для українського бізнесу», — додав очільник КМУ.

Ще один законопроект, який Уряд ухвалив з умовою доопрацювання протягом одного дня, дозволить запустити повноцінну роботу електронних трудових книжок. Це означає менше паперу, менше бюрократії, менше непотрібного документообігу. При цьому буде спрощено доступ до інформації щодо трудового стажу працівників, а це означає, що пенсії будуть тепер нараховуватися автоматично.

❗️ВИ НЕ МОЖЕТЕ ПРОПУСТИТИ ЦЕ У ЧЕРВНІ❗️

Також Денис Шмигаль представив дві постанови Уряду, які сприятимуть більшій прозорості, зручності та швидкості у галузі вантажних перевезень та у галузі земельних відносин:

  • перша постанова — це експериментальний проєкт, згідно з яким

    дозволи на міжнародні перевезення вантажів

    будуть видавати в електронній формі;
  • друга постанова стосується електронних послуг Держгеокадастру. Так принцип екстериторіальності планують поширити на отримання послуги щодо реєстрації земельної ділянки. Йдеться про ситуацію, коли громадянин звертається за отриманням послуги за місцем реєстрації, а розглядає заявку орган іншої області України. Це можна буде зробити швидше та зручніше (в електронній формі та протягом 7 днів замість 14 днів). Цей пілотний проєкт Уряд пропонує запустити з 10 червня.

За матеріалами Урядового порталу


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про відповідність резидента Дія Сіті: як заповнити і коли подати

1 червня — дедлайн подання Звіту про відповідність резидента Дія Сіті та незалежного висновку. У цій консультації знайдете все, на що треба зважити, аби не втратити правових та податкових преференцій
27

Як відобразити в обліку та оподаткувати спецодяг

Безплатно забезпечити працівника спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту (ЗІЗ) на роботі — це обов’язок роботодавця. Правильно відобразити це в обліку — обов’язок бухгалтера. У консультації — як придбати та оформити ЗІЗ, як їх облікувати і списати з різними варіантами оподаткування
65188

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
275248

Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
311277

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді