Уряд схвалив законопроєкти для стимуляції економіки та допомоги бізнесу

Чи врятують бізнес нові законопроєкти від Уряду ❗️ ❓

Кабмін 3 червня схвалив низку документів, покликаних стимулювати розвиток економіки та підтримати мікро, малий та середній бізнес.

Уряд пропонує Верховній Раді підтримати програму «Нові гроші». Цей законопроєкт передбачає кредитування на 5 млрд грн для мікро, малого та середнього бізнесу. «Українські підприємці зможуть отримати кредити фактично під 0%. Для цього держава гарантує 80% тіла кредиту перед банком», — пояснив Прем’єр-міністр.

Уряд схвалив законопроєкти для стимуляції економіки та допомоги бізнесу

Важливо також повернутися до програми «5-7-9», яка сьогодні практично стала програмою «0%» і дає можливість малому і мікро бізнесу рефінансувати свої існуючі кредити (уже в 9 банках підписані угоди) під 0% з відтермінування тіла кредиту на один рік. Це теж дуже важливе послаблення для малого бізнесу. Наразі ж програма «5-7-9» трансформувалася у програму «0%» під існуючі кредити мікро і малого бізнесу.

Уряд має намір «ліквідовувати бар’єри, аби більше бізнесів могли приєднатися до програм дешевих кредитів». «Ми будемо прибирати «нереальні» умови щодо питання застави, щодо питання cash-flow, прибутку та цілей використання коштів. Менше контролю і більше свободи для українського бізнесу», — додав очільник КМУ.

Ще один законопроект, який Уряд ухвалив з умовою доопрацювання протягом одного дня, дозволить запустити повноцінну роботу електронних трудових книжок. Це означає менше паперу, менше бюрократії, менше непотрібного документообігу. При цьому буде спрощено доступ до інформації щодо трудового стажу працівників, а це означає, що пенсії будуть тепер нараховуватися автоматично.

❗️ВИ НЕ МОЖЕТЕ ПРОПУСТИТИ ЦЕ У ЧЕРВНІ❗️

Також Денис Шмигаль представив дві постанови Уряду, які сприятимуть більшій прозорості, зручності та швидкості у галузі вантажних перевезень та у галузі земельних відносин:

  • перша постанова — це експериментальний проєкт, згідно з яким

    дозволи на міжнародні перевезення вантажів

    будуть видавати в електронній формі;
  • друга постанова стосується електронних послуг Держгеокадастру. Так принцип екстериторіальності планують поширити на отримання послуги щодо реєстрації земельної ділянки. Йдеться про ситуацію, коли громадянин звертається за отриманням послуги за місцем реєстрації, а розглядає заявку орган іншої області України. Це можна буде зробити швидше та зручніше (в електронній формі та протягом 7 днів замість 14 днів). Цей пілотний проєкт Уряд пропонує запустити з 10 червня.

За матеріалами Урядового порталу


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
19

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1195

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
641

Мінімальна зарплата 2025

ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Яка мінімальна заробітна плата очікується в 2025 році та на які показники вона вплине — розповімо у статті
2181

Інвентаризаційні чеклісти: скачайте, роздрукуйте і позначайте, що вже зробили

Якщо проводити інвентаризацію хаотично, вона може затягнутися так, що доведеться сидіти за роботою і в новорічну ніч. Щоб зробити все чітко і правильно, скористайтеся підказками від експертів «Головбуха». Скачуйте і дійте за списком!
4897

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді