Кваліфікований електронний підпис: особливості використання

Онлайн-сервіси Пенсійного фонду дозволяють застрахованим особам, а також пенсіонерам, постійно бути в курсі новацій у сфері пенсійного забезпечення, контролювати свої особисті дані, замовляти й отримувати довідки тощо. Проте, щоб скористатися всім переліком послуг вебпорталу необхідно мати кваліфікований електронний підпис.

Кваліфікований електронний підпис: особливості використання

Кваліфікований електронний підпис (КЕП) — удосконалений електронний підпис та сучасна альтернатива традиційного підпису від руки, який створюють з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базують на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.

Використання КЕП забезпечує:

  • юридичну силу електронних документів — Закони України прирівнюють за юридичною силою електронні документи, що підписані КЕП, і документи з власноручним підписом або печаткою;
  • конфіденційність – використовуючи КЕП, ви отримуєте додаткові можливості шифрування документів;
  • удосконалення бізнес-процесів на підприємствах — ведення електронного документообігу на підприємствах значно скорочує об’єми паперової бухгалтерської документації, економить час співробітників і витрати підприємств, пов’язані з укладенням договорів, оформленням платіжних документів та їх пересиланням контрагентові.

На Порталі електронних послуг Пенсійного фонду України розмістили перелік АЦСК, з електронними ключами яких можливо зареєструватися на порталі.

Строк дії сертифікатів КЕП не перевищує два роки. Після закінчення цього строку для накладення КЕП на документи необхідно здійснити повторне отримання послуги.

Разом з цим, цифровий підпис можна оформити також через банк — так званий BankID. Однак строк дії буде меншим — лише рік з моменту отримання.

За матеріалами ПФУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Клуб білого бізнесу: які переваги статусу учасника

Розглянемо, як функціонує Клуб білого бізнесу. Особливу увагу приділимо перевагам, ризикам та зобов’язанням учасників. Проаналізуємо причини, через які частину підприємств у переліку приховують
1512

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і порядок заповнення

Існує спеціальна обов’язкова заява про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
361761

Календар бухгалтера на лютий 2025

2025-й рік розпочинає свій другий місяць. Аби він не був найлютішим через неподані звіти й несплачені податки, варто проглянути виробничий календар на лютий 2025 та податковий календар 2025
41538

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді