Онлайн-сервіси Пенсійного фонду дозволяють застрахованим особам, а також пенсіонерам, постійно бути в курсі новацій у сфері пенсійного забезпечення, контролювати свої особисті дані, замовляти й отримувати довідки тощо. Проте, щоб скористатися всім переліком послуг вебпорталу необхідно мати кваліфікований електронний підпис.
Кваліфікований електронний підпис (КЕП) — удосконалений електронний підпис та сучасна альтернатива традиційного підпису від руки, який створюють з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базують на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.
Використання КЕП забезпечує:
- юридичну силу електронних документів — Закони України прирівнюють за юридичною силою електронні документи, що підписані КЕП, і документи з власноручним підписом або печаткою;
- конфіденційність – використовуючи КЕП, ви отримуєте додаткові можливості шифрування документів;
- удосконалення бізнес-процесів на підприємствах — ведення електронного документообігу на підприємствах значно скорочує об’єми паперової бухгалтерської документації, економить час співробітників і витрати підприємств, пов’язані з укладенням договорів, оформленням платіжних документів та їх пересиланням контрагентові.
На Порталі електронних послуг Пенсійного фонду України розмістили перелік АЦСК, з електронними ключами яких можливо зареєструватися на порталі.
Строк дії сертифікатів КЕП не перевищує два роки. Після закінчення цього строку для накладення КЕП на документи необхідно здійснити повторне отримання послуги.
Разом з цим, цифровий підпис можна оформити також через банк — так званий BankID. Однак строк дії буде меншим — лише рік з моменту отримання.
За матеріалами ПФУ