Кваліфікований електронний підпис: особливості використання

Онлайн-сервіси Пенсійного фонду дозволяють застрахованим особам, а також пенсіонерам, постійно бути в курсі новацій у сфері пенсійного забезпечення, контролювати свої особисті дані, замовляти й отримувати довідки тощо. Проте, щоб скористатися всім переліком послуг вебпорталу необхідно мати кваліфікований електронний підпис.

Кваліфікований електронний підпис: особливості використання

Кваліфікований електронний підпис (КЕП) — удосконалений електронний підпис та сучасна альтернатива традиційного підпису від руки, який створюють з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базують на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.

Використання КЕП забезпечує:

  • юридичну силу електронних документів — Закони України прирівнюють за юридичною силою електронні документи, що підписані КЕП, і документи з власноручним підписом або печаткою;
  • конфіденційність – використовуючи КЕП, ви отримуєте додаткові можливості шифрування документів;
  • удосконалення бізнес-процесів на підприємствах — ведення електронного документообігу на підприємствах значно скорочує об’єми паперової бухгалтерської документації, економить час співробітників і витрати підприємств, пов’язані з укладенням договорів, оформленням платіжних документів та їх пересиланням контрагентові.

На Порталі електронних послуг Пенсійного фонду України розмістили перелік АЦСК, з електронними ключами яких можливо зареєструватися на порталі.

Строк дії сертифікатів КЕП не перевищує два роки. Після закінчення цього строку для накладення КЕП на документи необхідно здійснити повторне отримання послуги.

Разом з цим, цифровий підпис можна оформити також через банк — так званий BankID. Однак строк дії буде меншим — лише рік з моменту отримання.

За матеріалами ПФУ


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Форми реєстраційних заяв 2024

Із вересня 2024 року діють нові форми реєстраційних заяв. Актуальні бланки і зразки заповнення форм, а також порядок їх заповнення — у статті
34071

Збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д вже зареєстрували на сайті ВРУ. Розглянемо, що ці зміни означають для платників податків
752

«Чорний» список ДПС: хто потрапить

Податкова готує «чорний список» несумлінних платників, щоб управляти податковими ризиками і впливати на сплату податків. Хто і як готуватиме цей список і чим це загрожує платникам, розповімо у цьому матеріалі
346

Закон № 3813: податок на прибуток, ТЦУ, ПДФО і туристичний збір

Закон № 3813, яким депутати внесли чергові зміни до Податкового кодексу України (ПК), опублікований у «Голосі України» 25.07.2024. Більшість змін, що в ньому передбачені, за винятком окремих положень, запрацює з першого числа наступного місяця після місяця його опублікування. Тобто з 01.08.2024.
438

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді