Допомога по вагітності та пологах 2020: шпаргалка

Допомогу по вагітності та пологах надають застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Тривалість відпустки по вагітності та пологах, за кожен день якої Фонд компенсує втрачений заробіток, складає

  • 126 к.д. (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів);
  • 140 календарних днів у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей (70 днів до передбачуваного дня пологів і 70 днів після пологів).

Допомога по вагітності та пологах 2020: шпаргалка

Жінкам-чорнобильцям (1-3 категорії) допомогу по вагітності та пологах виплачують за 180 календарних днів зазначеної відпустки (90 - до пологів та 90 - після пологів).

Кожна працююча жінка має право на 100% компенсації втраченого заробітку за весь період перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами (незалежно від тривалості страхового стажу).

Для жінок, у яких протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку стаж менше 6 місяців розмір допомоги розраховують, виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але не більше двократний розмір мінімальної зарплати. Розмір допомоги по вагітності та пологах не може бути меншим за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку. При розрахунку допомоги варто керуватися постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266.

Щоб отримати допомогу по вагітності та пологах за рахунок коштів ФСС, застрахована особа повинна передати листок непрацездатності роботодавцю не пізніше 12 календарних місяців з дня закінчення відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами.

Комісія (уповноважений) із соціального страхування, яка створюється на кожному підприємстві, в установі чи організації будь-якої форми власності, приймає рішення про призначення допомоги по вагітності та пологах. Документи для призначення допомоги по вагітності та пологах розглядають не пізніше 10 днів з дня їх надходження.

Протокол засідання комісії із соціального страхування або рішення уповноваженого передають бухгалтеру підприємства разом із листком непрацездатності, на підставі чого здійснюється розрахунок суми допомоги по вагітності та пологах, яку фінансує ФСС.

На підставі здійснених розрахунків роботодавець заповнює заяву-розрахунок за встановленою формою і передається до робочого органу ФСС за місцем обліку страхувальника не пізніше 5 робочих днів з дати прийняття комісією такого рішення.

Матеріальне забезпечення перераховує ФСС на окремий поточний рахунок роботодавця, який виплачує допомогу по вагітності та пологах працівнику.

За матеріалами ФСС в Харківській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Витрати майбутніх періодів: що врахувати при складанні фінансової звітності

Витрати майбутніх періодів не часто можна побачити у бухгалтерському балансі. Однак для них відведено аж цілий рядок. Що таке витрати майбутніх періодів та чи можна обійтися без них? Чим витрати майбутніх періодів відрізняються від авансу за послуги? Чи є витрати майбутніх періодів у фінансовій звітності за МСФЗ? Відповідні на ці питання — знайдете у консультації
48971

Соціальні відпустки у 2025 році

В огляді мова піде про соціальні відпустки. У фокусі ― соціальні відпустки на дітей, тривалість таких відпусток, соціальні відпустки під час воєнного стану, додаткові соціальні відпустки
24020

Ліцензія на алкоголь 2025: вартість, документи, відповідальність

Кому потрібні ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю алкоголем, скільки за них треба платити та які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, бланки заяв та порядки їхнього заповнення, бухгалтерський облік таких ліцензій — у статті
82135

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді