Камеральна перевірка: чи може платник бути присутнім під час її проведення

Чи має право платники податків бути присутніми під час камеральних перевірок та надавати пояснення, що виникають під час таких перевірок?

Камеральну перевірку виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах ДПС.

Згода платника на перевірку та його присутність під час камеральної перевірки не обов’язкова.

7 міфів про перевірки: як перемогти контролерів

Камеральна перевірка: чи може платник бути присутнім під час її проведення

При встановленні порушень за результатами камеральної перевірки складають у двох примірниках Акт. Його підписують посадові особи ДПС, які проводили перевірку. Після реєстрації Акт вручають або надсилають для підписання протягом 3- робочих днів платнику податків.

У разі незгоди платника з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, він має право подати свої заперечення та/або додаткові документи протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Акта (довідки). Контролери протягом 7-ми днів розглядають та надсилають платнику відповідь.

Платник податків має право брати участь у розгляді заперечень та/або додаткових документів. Про таке бажання платник зазначає у запереченнях та/або листі про надання додаткових документів.

В такому разі податківці повідомляють платника про місце і час проведення розгляду не пізніше наступного робочого дня з дня отримання від нього заперечень та/або листа про надання додаткових документів.

Дані заперечення є невід’ємною частиною акта (довідки) перевірки.

Яким нормативним документом затверджено форму акту про результати камеральної перевірки?

Податковим кодексом України не передбачена вимога складати акт камеральної перевірки за формою, що має бути затверджена нормативно-правовим актом.

Зразки форм актів про результати камеральної перевірки наведені у додатку 2 до Методичних рекомендацій, затверджених наказом Міндоходів від 14.06.2013 № 165. Ці методичні рекомендації є актом рекомендованого, роз’яснювального, інформаційного характеру.

Лист ДПС від 23.06.2020 № 2540/6/99-00-04-01-03-06/ІПК


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Заперечення на акт перевірки: подання та розгляд

Перевірка ДПС пройшла, ви отримали акт перевірки, але не погоджуєтеся з його положеннями. Окрім проведення адміністративного або судового оскарження рішень ДПС є ще один механізм — це подання заперечення на акт перевірки. Сьогодні в консультації про заперечення на акт перевірки, строки подання заперечення на акт перевірки та розгляд заперечення на акт перевірки
64228

Фактична перевірка

Про фактичну перевірку податківці не попереджають. Розповімо, як зустріти неочікуваних візитерів, як діяти, коли вони проводять контрольну розрахункову операцію, фото- чи відеозйомку, та які порушення виявляють найчастіше
15121

План-графік податкових перевірок на 2024 рік

Станом на 30.08.2024 ДПС оприлюднила оновлений план-графік податкових перевірок 2024. Змін зазнали розділи І та ІІ плану-гграфіку. У статті скачаєте актуальний план-графік податкових перевірок 2024
164591

Фінансовий моніторинг у 2024 році

Що слід знати про фінансовий моніторинг при здійсненні своїх платежів, що таке порогові та підозрілі операції, як бути у ситуації відмови банку у проведенні платежу з вимогою довести законність коштів? Яку інформацію про клієнта бухгалтери-підприємці та аудитори мають передавати до Держфінмоніторингу? Кінцеві бенефіціари – хто це та що буде, якщо про них не повідомити. Ці та пов’язані питання – в огляді експерта
71815

Податкові перевірки: як підготуватися

Належна підготовка до податкової перевірки — запорука успіху бухгалтера. У консультації розповімо не лише про те, як підготуватися, а й про найголовніші правила поведінки під час податкової перевірки
6030

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді