Чи має право платники податків бути присутніми під час камеральних перевірок та надавати пояснення, що виникають під час таких перевірок?
Камеральну перевірку виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах ДПС.
Згода платника на перевірку та його присутність під час камеральної перевірки не обов’язкова.
7 міфів про перевірки: як перемогти контролерів
При встановленні порушень за результатами камеральної перевірки складають у двох примірниках Акт. Його підписують посадові особи ДПС, які проводили перевірку. Після реєстрації Акт вручають або надсилають для підписання протягом 3- робочих днів платнику податків.
У разі незгоди платника з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, він має право подати свої заперечення та/або додаткові документи протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Акта (довідки). Контролери протягом 7-ми днів розглядають та надсилають платнику відповідь.
Платник податків має право брати участь у розгляді заперечень та/або додаткових документів. Про таке бажання платник зазначає у запереченнях та/або листі про надання додаткових документів.
В такому разі податківці повідомляють платника про місце і час проведення розгляду не пізніше наступного робочого дня з дня отримання від нього заперечень та/або листа про надання додаткових документів.
Дані заперечення є невід’ємною частиною акта (довідки) перевірки.
Яким нормативним документом затверджено форму акту про результати камеральної перевірки?
Податковим кодексом України не передбачена вимога складати акт камеральної перевірки за формою, що має бути затверджена нормативно-правовим актом.
Зразки форм актів про результати камеральної перевірки наведені у додатку 2 до Методичних рекомендацій, затверджених наказом Міндоходів від 14.06.2013 № 165. Ці методичні рекомендації є актом рекомендованого, роз’яснювального, інформаційного характеру.
Лист ДПС від 23.06.2020 № 2540/6/99-00-04-01-03-06/ІПК