З якої дати застосовувати новий критерій визначення ОЗ

UA RU

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Починаючи з 23.05.2020 матеріальні активи, вартість яких не перевищує 20000 грн, не належать до основних засобів (далі — ОЗ).

Різниці, які виникають, при нарахуванні амортизації необоротних активів, формуються згідно з вимогами статті 138 Податкового кодексу України (далі — ПК).

Вартість малоцінних необоротних активів у податковому обліку не амортизують (пп. 138.3.1 ПК).

З якої дати застосовувати новий критерій визначення ОЗ

Новий вартісний критерій застосовуватимуть до ОЗ, що вводять в експлуатацію з 23.05.2020. ОЗ, введені в експлуатацію до 23.05.2020, продовжують амортизувати в податковому обліку , навіть якщо їх залишкова балансова вартість не перевищує 20000 гривень.

Різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів та передбачають коригування фінрезультату до оподаткування на підставі підпунктів 138.1, 138.2 ПК, відображають у рядках 1.1.1 та 1.2.1 АМ додатка РІ до Декларації з податку на прибуток підприємств (далі — Декларація):

  • суму нарахованої амортизації ОЗ або нематеріальних активів у бухобліку відображають у рядку 1.1.1 додатку РІ до Декларації;
  • у рядку 1.2.1 додатка РІ до Декларації — суму розрахованої амортизації ОЗ або нематеріальних активів відповідно до пункту 138.3 ПК.

У рядках 1.1.1 та 1.2.1 АМ додатка РІ до Декларації зазаначають різниці, які виникають при нарахуванні амортизації ОЗ або нематеріальних активів без врахування амортизації малоцінних необоротних матеріальних активів.

За інформацією Офісу ВПП ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт до ТЦК про транспортні засоби: зразок

Форма, порядок та строки подання інформації про наявність транспортних засобів і техніки, їх технічний стан до територіального центру комплектування. Перелік суб’єктів, хто зобов’язаний подавати інформацію про транспорт. Дані, які слід наводити у відомості
10884

Оперативний лізинг в Україні

Що таке оперативний лізинг та чи є різниця між ним і звичайною орендою. Про правові, податкові та бухгалтерські нюанси оперативного лізингу в Україні, документальне оформлення, визнання доходів і витрат з оперативного лізингу, облік лізингу основних засобів та інвестиційної нерухомості з урахуванням нещодавніх оновлень НП(С)БО 14 «Оренда» — все у цьому огляді
15148

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
285426

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді