Необхідний стаж можете:
- купити одноразово. При цьому сплачуєте всю суму ЄСВ за необхідний період;
або
- укласти договір не менше ніж на рік. У такому разі сплачуєте внески поступово набуваєте страховий стаж.
За одноразової сплати сума ЄСВ за кожен місяць не може бути меншою за мінімальний ЄСВ на дату укладення договору × коефіцієнт 2. У 2023 році така сума становить 2 948 грн на місяць.
ЄСВ сплачуйте одноразово однією сумою за весь період, за який необхідно «докупити» стаж, упродовж 10 календарних днів з моменту підписання. Якщо ж укладаєте договір добровільної участі строком не менше ніж на рік, щомісячна сума ЄСВ, яку необхідно сплачувати не може бути меншою від мінімального розміру ЄСВ — у 2023 році це 1 474 грн.
Нагадуємо, що докупити страховий стаж можна лише за ті періоди, коли не були працевлаштовані чи зареєстровані фізичною особою — підприємцем. Ті платники, які були застрахованими, але не сплачували ЄСВ в період дії пільги, страховий стаж за вищевказані періоди докупити не зможуть.
Також право на добровільну сплату ЄСВ мають:
- особи, які досягли 16-річного віку і не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями і не належать до платників ЄСВ;
- члени особистого селянського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Для укладення договору про участь у системі добровільного страхування, подайте до органів ДПС за місцем проживання:
- заяву за встановленою формою;
- копію трудової книжки (за наявності);
- виписку з системи персоніфікованого обліку (ОК-5);
- копію документа, що посвідчує особу.
Члени особистого селянського господарства надають також документ, що підтверджує їх членство в такому господарстві.
За інформацією ДПС в Івано-Франківській області
Бухгалтерія із запізненням отримала наказ про прийняття на роботу або про встановлення доплати. Зарплату донарахували наступного місяця. Як таку виплату відобразити в додатках до Податкового розрахунку?