До ЄДР внесено запис про припинення підприємницької діяльності: дії ФОПа

Після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізособа-платник податків, яка отримувала доходи від підприємницької діяльності.

Така фізособа забезпечує остаточні розрахунки з податків від підприємницької діяльності, повинна закрити усі рахунки відкриті у фінансових установах (крім рахунків, відкритих для зарахування коштів на вимогу фізичних осіб) та в установлені строки подати до податкової:

  • повідомлення за формою 20-ОПП з оновленою інформацією про закриття об’єкта оподаткування (у разі наявності), протягом 10 робочих днів після його закриття;
  • декларацію за останній базовий податковий (звітний) період.

До ЄДР внесено запис про припинення підприємницької діяльності: дії ФОПа

ФОПи-загальносистемники щодо яких починаючи з 01.01.2017 до ЄДР внесено запис про припинення підприємницької діяльності, подають ліквідаційні податкові декларації про майновий стан і доходи востаннє за звітний період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, у строки для місячного податкового періоду.

ФОПи-спрощенці подають податкові декларації платника єдиного податку востаннє за податковий (звітний) квартал, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, з наростаючим підсумком з початку року протягом 40 к. дн., що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Водночас, ФОП-єдинник може подати останню податкову декларацію платника єдиного податку до закінчення звітного періоду відповідно до підпункту 49.18.8 Податкового кодексу України (далі — ПК).

Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ (далі — Звіт) із типом форми «ліквідаційна», платник ЄСВ-ФОП, в тому числі ФОП-єдинник, подає протягом 30 к. дн. з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. Останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Сплатити ЄСВ потрібно протягом 10 к. дн. після граничного строку подання «ліквідаційного» Звіту.

ФОПа-платника ЄСВ контролери знімають з обліку на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення перевірки та остаточного розрахунку. Перевірки проводять відповідно до ПК. Термін, протягом якого приймають рішення про призначення документальної позапланової перевірки, зокрема при припиненні діяльності ФОПа, ПК не визначено.

Дані про зняття з обліку ФОПа як платника податків та як платника ЄСВ контролюючий орган передає до ЄДР та оприлюднюють на порталі електронних сервісів ЄДР.

За інформацією ГУ ДПС у Київській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ФОП на загальній системі оподаткування 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
656804

Податкова декларація платника єдиного податку фізичної особи підприємця 3 група

Облік для спрощенців досить простий, але декларацію треба правильно заповнити та вчасно подати. Сьогодні про те, як це зробити для ФОП на 3-й групі єдиного податку — платників і неплатників ПДВ
142790

Ліквідаційний звіт за 2025 рік: як скласти та подати ФОП-єдиннику

У консультації — про один з етапів припинення бізнесу фізособою-підприємцем, який є платником єдиного податку групи 1, 2 чи 3. Як скласти останню декларацію з єдиного податку з Додатком з ЄСВ, коли сплатити податок і ЄСВ, зразок заповнення ліквідаційної декларації і Додатка з ЄСВ
57990

Декларація про майновий стан і доходи 2025: як і коли подати

Декларація про майновий стан, декларація про доходи — це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. Розповімо, коли й кому подати декларацію про доходи. Також розглянемо приклад, як заповнити декларацію про доходи фізичної особи та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
450506

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді