Закон від 16.01.2020 № 466 удосконалив порядок адміністрування плати за землю. Наразі визначити податкові зобов'язання з плати за землю можна на підставі невнесених до державних реєстрів правовстановлюючих документів на земельні ділянки. Так, пункт 286.1 ПКУ доповнили нормою, яка передбачає, що якщо платник податку подав до контролюючого органу правовстановлюючі документи на земельну ділянку, відомості про яку відсутні в базах даних інформаційних систем податкової служби, сплата податку фізичними та юридичними особами здійснюється на підставі поданих платником податку відомостей до отримання контролюючим органом інформації про перехід права власності на об’єкт оподаткування.
Також Закон 466 уточнив порядок нарахування та надсилання контролюючим органом фізичним особам податкових повідомлень-рішень із сумами плати за землю.
Якщо платник податків має у власності декілька земельних ділянок, щодо яких необхідно провести звірку даних, для її проведення такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої з таких земельних ділянок.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником плати за землю на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, користування пільгою, а також у разі зміни розміру ставки плати за землю контролюючий орган за місцем знаходження кожної із земельних ділянок проводить (проводять) упродовж 10 робочих днів перерахунок суми податку і надсилає йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).