У яких документах відображають норматив робочих місць для осіб з інвалідністю?
Норматив щодо робочих місць для осіб з інвалідністю показують у звітності, яку щорічно подають до Фонду соціального захисту інвалідів. Форма звітності № 10-ПІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів» затверджена наказом Мінпраці від 10.02.2007 № 42.
Хто працевлаштовує осіб з інвалідністю в рахунок нормативів?
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно працевлаштовують осіб з інвалідністю у рахунок нормативів робочих місць. Такі особи подають звіт за формою № 10-ПІ (річна) за своїм місцем реєстрації.
Чи поширюється норматив для працевлаштування осіб з інвалідністю на ФОПа?
Норматив робочих місць для осіб з інвалідністю поширюється і на ФОПів.
Чи включати ФОПа в середньооблікову чисельність працівників для обрахунку нормативу?
Ні, не включати. Адже, ФОП є роботодавцем. А норматив розраховують для ФОПів, які використовують найману працю, із середньообліковою кількістю штатних працівників облікового складу (ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю» від 21.03.1991 № 875-XII; Закон № 875).
Основні зміни з нового Закону про працю
Яка квота встановлена для працевлаштування осіб з інвалідністю на підприємстві?
Для роботодавців, які використовують найману працю встановлений норматив робочих місць для осіб з інвалідністю у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, — у кількості одного робочого місця (ст. 19 Закону № 875).
Зверніть увагу, виконанням нормативу робочих місць є працевлаштування осіб з інвалідністю, для яких це місце роботи є основним, незалежно від того чи працевлаштована особа з інвалідністю на повний чи неповний робочий час (част. 5 ст. 19 Закону № 875).
Тобто, для дотримання нормативу необхідно щоб для особи з інвалідністю це було основним місцем роботи.