Інформацію про клієнта на запит суб’єкта первинного фінмоніторингу надаватимуть за новим Порядком

UA RU

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Мінфін оприлюднив проєкт постанови КМУ, який затверджує новий Порядок надання державними органами, державними реєстраторами на запит суб’єкта первинного фінансового моніторингу інформації про клієнта (далі — Порядок). Даний проєкт Мінфін розробив спільно з Держфінмоніторингом.

Згідно Порядку, якщо у суб’єкта первинного фінансового моніторингу (далі — суб’єкт) виникли сумніви у достовірності чи повноті поданої клієнтом (представником клієнта) інформації про клієнта, суб’єкт має право звернутися до держорганів, держреєстраторів із запитом щодо надання ними необхідної інформації.

Інформацію про клієнта на запит суб’єкта первинного фінмоніторингу надаватимуть за новим Порядком

На запит суб’єкта інформацію про клієнта надають, зокрема:

  • Міністерство юстиції;
  • Державна податкова служба;
  • Державна митна служба;
  • Державна міграційна служба/її територіальні органи та відділи державної реєстрації актів цивільного стану;
  • державні реєстратори.

Суб’єкт надсилає запит за місцезнаходженням відповідного держоргану та держреєстратору (незалежно від місцезнаходження суб’єкта) у письмовій формі. Запит можна надіслати також і електронній формі.

У запиті зазначають підстави для надання інформації про клієнта та її перелік, а також відомості, що дозволяють однозначно ідентифікувати клієнта.

Держоргани, держреєстратори надають суб’єкту інформацію про клієнта протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту. Зазначену інформацію надають безоплатно.

За інформацією Мінфіну


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12036

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52419

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34021

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді