Пунктам прийому вторсировини дозволять відображати доходи у ф. № 1ДФ без персоніфікації здавачів

Депутати пропонують внести доповнення до підпункту 165.1.25 Податкового кодексу України (далі — ПК) — в податковій звітності доходи фізичних осіб за здану (продану) вторинну сировину, побутові відходи, брухту чорних, кольорових металів відображати загальною сумою без персоніфікації.

Чому виникла необхідність у такому доповненні?

Спеціалізовані підприємства та ФОПи по відношенню до здавачів (продавців) вторинної сировини, побутових відходів, брухту чорних, кольорових металів є податковими агентами і вони повинні відображати такі доходи населення у формі № 1ДФ за ознакою доходу «149» по кожній фізичній особі за їх індивідуальними податковими номерами.

Пунктам прийому вторсировини дозволять відображати доходи у ф. № 1ДФ без персоніфікації здавачів

Однак, нормативними документами, якими встановлено порядок розрахунків з населенням за здану (продану) громадянами вторинну сировину, побутових відходів, брухту чорних, кольорових металів, не передбачена ідентифікація громадян-продавців (здавачів).

Також ні зміст розрахункових квитанцій, ні порядок ведення розрахункових книжок не передбачає ідентифікацію фізосіб-здавачів.

Крім того доходи, що виплачують фізособам за здану (продану) вторинну сировину, побутові відходи, брухт чорних металів (код 7204 згідно з УКТ ЗЕД), брухт кольорових металів, включаючи використані (виснажені) акумулятори електричні свинцево-кислотні (код 8548 10 21 00 згідно з УКТ ЗЕД), залишки та брухт електричних акумуляторів із вмістом свинцю (код 8548 10 91 00 згідно з УКТ ЗЕД) звільнені від оподаткування. З 01.01.2019 ці доходи звільнено від оподаткування військовим збором.

А відповідно до підпункту 70.12.1 ПК фізичні особи зобов’язані подавати інформацію про реєстраційні номери облікової картки тільки за наявності доходів, з яких утримують податки.

Проєкт Закону від 28.08.2020 № 3038а


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240842

Декларація про майновий стан і доходи 2025: як і коли подати

Декларація про майновий стан, декларація про доходи — це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. Розповімо, коли й кому подати декларацію про доходи. Також розглянемо приклад, як заповнити декларацію про доходи фізичної особи та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
450501

Виправлення помилок у Додатку Д5 Податкового розрахунку

Через Додаток Д5 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за звітний місяць про трудові відносини осіб, зокрема період їхнього початку та закінчення. У консультації знайдете як загальні правила, так і приклади виправлення помилок у додатку Д5
57289

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді