Як відзвітувати про контрольовані операції без помилок: поради Офісу ВПП ДПС

UA RU

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Незабаром спливає термін подання Звіту про контрольовані операції за 2019 рік (далі — Звіт про КО). Граничний термін подання — до 01.10.2020.

Звіт про КО повинні подавати всі платники податків, у яких річний дохід від будь-якої діяльності склав понад 150 млн грн і обсяг господарських операцій з контрагентами, що відповідають критеріям, визначеним в статті 39 Податкового кодексу України (далі — ПК), — більше 10 млн грн.

Як відзвітувати про контрольовані операції без помилок: поради Офісу ВПП ДПС

Нагадуємо, що Мінфін своїм наказом від 10.06.2019 № 242 вніс зміни до форми Звіту про КО та порядку його складання. Основні зміни здебільшого є технічними.

Слід звернути увагу на зміни у кодах ознак пов’язаності осіб. Так, ознаки, які у попередній редакції додатка 2 мали коди 508-512 та 513-515, в оновленій редакції цього додатку відповідають кодам 510-514 та 516-518. Додатково передбачено код пов’язаності 515, визначений для осіб, стосовно яких одна фізична особа є кінцевим бенефіціарним власником (контролером).

⏰ Календар бухгалтера на вересень 2020 ⏰

Якщо контрольовану операцію здійснюють без контракту (договору), у графах 7 та 8 до відомостей до Звіту про КО вказують реквізити іншого документа, на підставі якого відбулась така операція.

У формі Звіту про КО таблицю «Загальні відомості про контрольовані операції» доповнено рядком «Разом», в якому у графі 4 відображають підсумок загальної суми контрольованих операцій, здійснених за звітний рік з усіма контрагентами.

Будьте уважні: сума контрольованих операцій в розрізі нерезидентів в Звіті про КО та загальна сума операцій з таким контрагентом у відомостях до Звіту про КО мають бути тотожними.

У розділі ІІІ «Порядок заповнення основної частини Звіту «Загальні відомості про контрольовані операції» пункт 2 щодо зазначення сторони контрольованої операції у графі 2 Звіту доповнено новим абзацом:

«У разі здійснення господарських операцій (у тому числі внутрішньогосподарських розрахунків) між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні зазначається повне найменування нерезидента».

За інформацією Офісу ВПП ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12033

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52413

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34018

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді