Як відзвітувати про контрольовані операції без помилок: поради Офісу ВПП ДПС

UA RU

Незабаром спливає термін подання Звіту про контрольовані операції за 2019 рік (далі — Звіт про КО). Граничний термін подання — до 01.10.2020.

Звіт про КО повинні подавати всі платники податків, у яких річний дохід від будь-якої діяльності склав понад 150 млн грн і обсяг господарських операцій з контрагентами, що відповідають критеріям, визначеним в статті 39 Податкового кодексу України (далі — ПК), — більше 10 млн грн.

Як відзвітувати про контрольовані операції без помилок: поради Офісу ВПП ДПС

Нагадуємо, що Мінфін своїм наказом від 10.06.2019 № 242 вніс зміни до форми Звіту про КО та порядку його складання. Основні зміни здебільшого є технічними.

Слід звернути увагу на зміни у кодах ознак пов’язаності осіб. Так, ознаки, які у попередній редакції додатка 2 мали коди 508-512 та 513-515, в оновленій редакції цього додатку відповідають кодам 510-514 та 516-518. Додатково передбачено код пов’язаності 515, визначений для осіб, стосовно яких одна фізична особа є кінцевим бенефіціарним власником (контролером).

⏰ Календар бухгалтера на вересень 2020 ⏰

Якщо контрольовану операцію здійснюють без контракту (договору), у графах 7 та 8 до відомостей до Звіту про КО вказують реквізити іншого документа, на підставі якого відбулась така операція.

У формі Звіту про КО таблицю «Загальні відомості про контрольовані операції» доповнено рядком «Разом», в якому у графі 4 відображають підсумок загальної суми контрольованих операцій, здійснених за звітний рік з усіма контрагентами.

Будьте уважні: сума контрольованих операцій в розрізі нерезидентів в Звіті про КО та загальна сума операцій з таким контрагентом у відомостях до Звіту про КО мають бути тотожними.

У розділі ІІІ «Порядок заповнення основної частини Звіту «Загальні відомості про контрольовані операції» пункт 2 щодо зазначення сторони контрольованої операції у графі 2 Звіту доповнено новим абзацом:

«У разі здійснення господарських операцій (у тому числі внутрішньогосподарських розрахунків) між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні зазначається повне найменування нерезидента».

За інформацією Офісу ВПП ДПС


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Хто, коли і як подає фінансову звітність за 9 місяців

Настає час звітувати за січень-вересень поточного року. Якою має бути фінансова звітність за 9 місяців, кому її подавати та на що звернути увагу, чи виправляти минулі помилки, а також про відповідальність за таку звітність – дізнайтесь у консультації
32672

Хто, коли і як подає Звіт про контрольовані операції

Якщо були операції з нерезидентами, які підпадають під критерії контрольованих, то треба подати Звіт про контрольовані операції 2024. А якщо бути точним, то Звіт про контрольовані операції 2023, так як восени 2024 року спливає саме термін подачі звіту за 2023 рік
49211

Збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д вже зареєстрували на сайті ВРУ. Розглянемо, що ці зміни означають для платників податків
709

Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній

У 2024 році учасникам міжнародної групи компаній, що мали контрольовані операції, разом зі звичним уже Звітом про контрольовані операції обов’язково треба подати повідомлення про участь у міжнародній групі компаній за 2023 рік. У консультації розповімо про форму цього повідомлення, терміни подання, алгоритм заповнення та штрафи, які доведеться сплачувати за неподання
10678

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді