Нагадуємо, що працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк. Він повинен попередити про це роботодавця письмово за два тижні.
Винятком є ситуації, коли працівник не може продовжувати виконання роботи, а саме через:
- переїзд на нове місце проживання;
- переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість;
- вступ до закладу освіти;
- неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком;
- вагітність;
- догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю;
- догляд за хворим членом сім’ї (підтверджують медвисновком) або особою з інвалідністю I групи;
- вихід на пенсію;
- прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин (ч. 1 ст. 38 Кодексу законів про працю України; далі — КЗпП).
У разі виникнення таких обставин роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
Спосіб листування та процедура обміну документами засобами електронних комунікацій між працівником та роботодавцем мають бути врегульовані у трудовому чи колективному договорі. Для зазначення такої можливості можуть використовуватися й інші документи.
Працівників можуть ознайомлювати з наказами (розпорядженнями), повідомленнями, іншими документами роботодавця за допомогою електронних комунікаційних мереж, визначених у трудовому договорі. При цьому накладають електронний підпис або кваліфікований електронний підпис (ч. 3 ст. 29 КЗпП).
У трудовому договорі за згодою сторін можна передбачити альтернативні способи ознайомлення працівника.
У разі відсутності попередньої згоди сторін трудових правовідносин на обмін офіційними документами засобами електронного зв’язку, заяву доцільно подати чи надіслати у паперовій формі з оригінальним підписом автора документу.
Бухгалтерія із запізненням отримала наказ про прийняття на роботу або про встановлення доплати. Зарплату донарахували наступного місяця. Як таку виплату відобразити в додатках до Податкового розрахунку?