Приєднуємося до е‑документообігу з ДПС без жодних заяв ➡️
Закон № 466 вніс зміни та доповнення для урегулювання актуальних питань трансфертного ціноутворення, зокрема, щодо визначення «розумної економічної причини (ділової мети)».
Платники податків у рамках трансфертного ціноутворення зобов’язані обґрунтувати економічну доцільність контрольованих операцій та наявність в них ділової мети:
- деталізували тлумачення терміну «розумна економічна причина (ділова мета)» (пп. 14.1.231 ПКУ);
- визначили обов’язок платника податків при підготовці та поданні документації з трансфертного ціноутворення надавати обґрунтування економічної доцільності і наявності ділової мети для операцій з придбання (абз. 2 пп. «е» пп. 39.4.6 ПКУ);
- впровадили положення щодо необхідності проведення коригувань з трансфертного ціноутворення (збільшення фінансових результатів), якщо контролюючий орган довів, що умови операцій не відповідають розумній економічній причині (операції не проходять тесту «ділової мети») (пп. 39.5.4.1 ПКУ).
За матеріалами ГУ ДПС у Полтавській області
Детально про зміни щодо транфертного ціноутворення розповість на семінарі 21 жовтня МІШИН Микола, ексначальник управління перевірок трансфертного ціноутворення Департаменту аудиту ДФС. Наразі — керівник групи трансфертного ціноутворення KPMG в Україні.
Прогама семінару охоплює основи трансфертного ціноутворення, виправлення помилок у трансфертних звітах, нововведення 2020, податковий контроль та свіжу судову практику у спорах з ТЦ.