Первинка. Податки. Зарплата. Перевірки СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
Мінекономіки нагадала, що почасова система оплати праці за способом нарахування підрозділяється на:
- погодинну оплату, яку визначають множенням годинної тарифної ставки на кількість відпрацьованих годин;
- поденну оплату, яка визначають множенням денної тарифної ставки на кількість відпрацьованих днів;
- місячну оплату, яка визначають діленням окладу на кількості робочих днів за графіком та множенням на кількість відпрацьованих днів.
При укладенні трудового договору з працівником обумовлюють, за якою формою (системою) буде оплачуватись його праця. Зокрема, якщо встановлюють почасову система оплати праці, то зазначають, яка норма праці встановлена: годинна, денна або місячна, відповідно до чого буде провадитись оплата.
За статтю 107 КЗпП роботу у святковий і неробочий день оплачують у подвійному розмірі, зокрема:
- працівникам, праця яких оплачують за годинними або денними ставками, - у розмірі подвійної годинної або денної ставки;
- працівникам, які одержують місячний оклад, - у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.
Оскільки оплата у зазначеному розмірі провадять за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день, то працівникам, яким встановлено посадовий оклад, оплату за роботу у святковий і неробочий день доцільно здійснювати виходячи з годинної ставки.
Через карантин бізнес перейшов здебільшого на «хатній режим». Влада підтримала підприємців низкою нових законів для протидії коронавірусу COVID-19. Тож чимало компаній переналаштували роботу з огляду на нові правила. А чи внесли зміни в порядок оплати праці? Експерт пояснить, на що бухгалтеру-зарплатнику звернути увагу під час карантину
Лист Мінекономіки від 31.08.2020 № 3511-06/53106-07