Як підряднику/субпідряднику обрати касовий метод ПДВ-обліку та відмовитися від нього

UA RU

ПДВ: поглиблена програма СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО ⚡️

За операціями з виконання підрядних будівельних робіт суб’єкти підприємницької діяльності (підрядники та субпідрядники) можуть застосовувати касовий метод податкового обліку.

Як підряднику/субпідряднику обрати касовий метод ПДВ-обліку та відмовитися від нього

Нагадуємо, що касовий метод для цілей оподаткування згідно з розділом V ПКУ — це метод податкового обліку,

  • за яким дату виникнення податкових зобов’язань визначають як дату зарахування (отримання) коштів на рахунки платника, відкриті в установах банків та/або в Казначействі, у касу платника або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів/послуг,
  • а дату віднесення сум податку до податкового кредиту визначають як дату списання коштів з рахунків платника, дата видачі з каси платника або дата надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів/послуг (пп. 14.1.266 ПК).

У податковій декларації з ПДВ, починаючи зі звітного періоду, з якого платник податку почав застосовувати касовий метод, у відповідному полі в кінці декларації проставляє відповідну позначку.

Крім того, про застосування касового методу платник зазначає в розпорядчому документі про облікову політику.

Якщо платник бажає відмовитись від застосування касового методу податкового обліку, то потрібно вносить відповідні зміни до облікової політики підприємства.

У разі відмови від застосування касового методу сума податкових зобов’язань з ПДВ платника збільшується на суму, нараховану на вартість товарів/послуг, поставлених платником податку, але не оплачених коштами чи іншими видами компенсацій на дату переходу такого платника до звичайного режиму оподаткування.

За інформацією ГУ ДПС у Дніпропетровській області


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Форми реєстраційних заяв 2024

Із вересня 2024 року діють нові форми реєстраційних заяв. Актуальні бланки і зразки заповнення форм, а також порядок їх заповнення — у статті
34073

Збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д вже зареєстрували на сайті ВРУ. Розглянемо, що ці зміни означають для платників податків
754

«Чорний» список ДПС: хто потрапить

Податкова готує «чорний список» несумлінних платників, щоб управляти податковими ризиками і впливати на сплату податків. Хто і як готуватиме цей список і чим це загрожує платникам, розповімо у цьому матеріалі
348

Закон № 3813: податок на прибуток, ТЦУ, ПДФО і туристичний збір

Закон № 3813, яким депутати внесли чергові зміни до Податкового кодексу України (ПК), опублікований у «Голосі України» 25.07.2024. Більшість змін, що в ньому передбачені, за винятком окремих положень, запрацює з першого числа наступного місяця після місяця його опублікування. Тобто з 01.08.2024.
440

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді