ПДВ: поглиблена програма СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО ⚡️
За операціями з виконання підрядних будівельних робіт суб’єкти підприємницької діяльності (підрядники та субпідрядники) можуть застосовувати касовий метод податкового обліку.
Нагадуємо, що касовий метод для цілей оподаткування згідно з розділом V ПКУ — це метод податкового обліку,
- за яким дату виникнення податкових зобов’язань визначають як дату зарахування (отримання) коштів на рахунки платника, відкриті в установах банків та/або в Казначействі, у касу платника або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів/послуг,
- а дату віднесення сум податку до податкового кредиту визначають як дату списання коштів з рахунків платника, дата видачі з каси платника або дата надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів/послуг (пп. 14.1.266 ПК).
У податковій декларації з ПДВ, починаючи зі звітного періоду, з якого платник податку почав застосовувати касовий метод, у відповідному полі в кінці декларації проставляє відповідну позначку.
Крім того, про застосування касового методу платник зазначає в розпорядчому документі про облікову політику.
Якщо платник бажає відмовитись від застосування касового методу податкового обліку, то потрібно вносить відповідні зміни до облікової політики підприємства.
У разі відмови від застосування касового методу сума податкових зобов’язань з ПДВ платника збільшується на суму, нараховану на вартість товарів/послуг, поставлених платником податку, але не оплачених коштами чи іншими видами компенсацій на дату переходу такого платника до звичайного режиму оподаткування.
За інформацією ГУ ДПС у Дніпропетровській області