Фактична перевірка у ФОП: чи потрібно проводити інвентаризацію

UA RU

☑️ Роздрукуйте інвентаризаційні чек-лісти і позначайте, що вже зробили✏️

Під час проведення фактичної перевірки податківці мають право вимагати від платника провести інвентаризацію та зняти залишки товарно-матеріальних цінностей, готівки.

Водночас податківці зауважили, що вимоги Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну від 02.09.2014 № 879, застосовують для юридичних осіб усіх форм власності та не розповсюджуються на ФОПів.

Ця новина уже на Facebook, збережіть собі як пам’ятку, щоб уберегтися від штрафів

Фактична перевірка у ФОП: чи потрібно проводити інвентаризацію

Але контролери нагадали, що суб'єкт господарювання зобов’язаний надати контролерам, під час проведення перевірки, документи (у паперовій або електронній формі), які підтверджують облік та походження товарів, що на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об'єкті) (п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР).

Проте дані вимоги не поширюються на ФОПів-єдинників не платників ПДВ (крім тих, які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних і побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).

Тому, суб'єкт господарювання (в тому числі і ФОП) під час перевірки зобов'язаний:

  • надати для проведення перевірки накладні, товаро-транспортні накладні на товар, що знаходиться у реалізації;
  • провести перерахунок готівки за місцем проведення розрахунків для встановлення обсягу реалізації на час перевірки.

За інформацією ГУ ДПС у м. Києві


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Видаткова накладна: для кого і для чого

Видаткова накладна, мабуть, найпоширеніший документ у тих, хто постійно придбаває або продає різні ТМЦ. Саме на підставі видаткової накладної юрособи та фізособи-підприємці відпускають матеріальні цінності під час своєї господарської діяльності. Звичайні покупці також часто мають справу з видатковою накладною, коли придбавають товари у магазинах оптової торгівлі, наприклад, будматеріалів. Розберімося докладно, за якими правилами складати видаткову накладну у 2025 році
216736

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14132

Головне для бухгалтера у квітні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у квітні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
896

Податкові різниці

Розрахунок податку на прибуток передбачає врахування податкових різниць. Що це таке, де і як їх рахувати, чи всі платники податку на прибуток застосовують податкові різниці — розбираємо
9506

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді