Безлімітна підтримка користувачів «Експертус Головбух»
Заробітна плата для цілей розділу ІV Податкового кодексу України (ПК) – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачують (надають) платнику у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.
До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника не включають суму щорічної разової грошової допомоги, яку надають згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII (пп. «з» пп. 165.1.1 ПК).
Винятки, що передбачили підпунктом 165.1.1 ПК, не поширюють на виплату заробітної плати, грошової (вихідної) допомоги при виході на пенсію (у відставку) та виплату, пов’язану з тимчасовою втратою працездатності.
Ставка податку становить 18% бази оподаткування щодо доходів, у тому числі, але не виключно у формі:
- заробітної плати,
- інших заохочувальних та компенсаційних виплат
- або інших виплат і винагород, які нараховують (виплачують, надають) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (п. 167.1 ПК).
Тож, вихідну допомогу у зв’язку із звільненням працівника, в тому числі при виході на пенсію, оподатковують за ставкою 18%.
За інформацією ДПС в Харківській області
Роботодавці мають обов’язково забезпечувати державну гарантію — нараховувати індексацію на заробітну плату найманим працівникам, зокрема у разі підвищення посадових окладів. За якими правилами, розглянемо докладніше