ФІНМОНІТОРИНГ: ЯК УБЕРЕГТИСЯ ⏩
Мінфін затвердив зміни до Порядку надання документів великого платника податків в електронній формі при проведенні документальної перевірки, затверджений наказом Мінфіну від 07.11.2011 № 1393.
Наказ визначає загальний формат та структуру надання документів великими платниками податків (далі — ВПП) на запит контролюючого органу в електронній формі під час проведення контрольно-перевірочних заходів.
Ця новина уже на Facebook, збережіть її, щоб відзвітувати вчасно ⏩
За основу запропонованого формату надання документів в електронній формі взято українську версію податкового аудиторського файлу (SAF-T UA). Зазначена версія податкового аудиторського файлу (SAF-T UA) доопрацьована ДПС з урахуванням вимог податкового законодавства та методології здійснення податкового контролю.
У наказі визначено перелік, структуру та формат стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA), який складається з таких розділів:
- заголовок (загальна інформація щодо версії податкового аудиторського файлу, назви програмного забезпечення, за допомогою якого його створено, даних про ВПП);
- довідники (облікова політика, довідники операцій, власники, сальдові/оборотні відомості, контрагенти, продукція, запаси, необоротні активи),
- журнал бухгалтерських записів (бухгалтерські операції);
- інформація про документальне забезпечення записів бухгалтерського обліку (відомості про продаж, придбання, платежі, операції із запасами, необоротними активами, бухгалтерські довідки та інші первинні документи);
- податкові різниці.
SAF-T UA формують в розрізі звітних періодів, рахунків бухгалтерського обліку, типів документів та операцій, контрагентів, видів активів та зобов’язань.
Наказ набере чинності через дев'ять місяців з дня його офіційного опублікування.
Наказ Мінфіну від 15.09.2020 № 561